24 січня Зеленський і Шольц обговорили оборонну допомогу Україні


24 січня Зеленський і Шольц обговорили оборонну допомогу Україні

Під час розмови Зеленський висловив вдячність «за особисті зусилля у всебічній, довгостроковій підтримці України Німеччиною», збільшення оборонної допомоги Україні у 2024 році до 8 млрд євро, а також нещодавнє рішення передати шість гелікоптерів Sea King Mk41. до Сил оборони.

Сторони детально обговорили подальше оборонне співробітництво, зокрема зміцнення системи протиповітряної оборони України, артилерії та бронетехніки.

“Ми привернули увагу до питання початку реального переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. Я визнав важливу роль Німеччини в цьому та наголосив на необхідності подальшої підтримки України”, – сказав Зеленський.

Крім того, під час розмови було порушено питання надання Україні макрофінансової допомоги з боку Євросоюзу.

“Ми окремо обговорили найближчим часом підготовку угоди між Україною та Німеччиною про гарантії безпеки та заходи двостороннього політичного діалогу”, – йдеться у повідомленні.

Допомога Україні з Німеччини

Варто зазначити, що останніми тижнями Берлін неодноразово закликав інші європейські країни посилити підтримку України.

Так, 9 січня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що заплановані поставки зброї в Україну для більшості країн ЄС є «недостатніми». Після його заяви Брюссель розслідує, скільки зброї країни-члени ЄС поставили Україні після повномасштабного вторгнення Росії.

Учора, 23 січня, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив про виділення Німеччиною Україні шести багатоцільових гелікоптерів Sea King.

Глава Міноборони Німеччини також повідомив, що Німеччина продовжить допомагати Україні в 2024 році, планується навчити 10 тис. осіб. військовослужбовців Збройних Сил України та постачання танків та іншої техніки.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Україні не потрібні ракети "Таурус", щоб атакувати РФ - Кулеба ТСН новини 1+1
Следующий Чому в Ізраїлі працюють аеропорти та чи можливо це в Україні – Ексклюзив ТСН

Нет комментариев

Оставить комментарий