Актуальні й донині твори вікторіанської епохи


Вікторіанська епоха здається нам дуже далекою. Це час промислової революції, розвитку капіталізму зі всіма перевагами та недоліками, вікторіанської моралі, пафосу та повчальності у всіх аспектах життя. З іншого боку, за часів правління королеви Вікторії, британська культура та мистецтво набуло небувалого розквіту. І література тут не виняток. Чарльз Дікенс, сестри Бронте, Оскар Вайлд, Льюїс Керрол, Джозеф Конрад, Герберт Велс, Роберт Стівенсон, Вільям Текерей, сер Артур Конан Дойл. Всі вони, та багато інших, творили літературний процес вікторіанства. То чи дійсно, вікторіанська епоха така далека, як нам видається?

Література Вікторіанської епохи

Автори історичних книг вікторіанської епохи черпали натхнення у самих джерелах сучасного історичного роману. Тобто, у творчості Вальтера Скотта. Історичні романи можна знайти й у Дойла, і у Стівенсона. Але найцікавішим, на наш погляд, є найвідоміший роман Вільяма Текерея – «Ярмарок марнославства». Суміш історичного роману з майстерною сатирою автора, допоможуть отримати неймовірну насолоду та враження про світ часів наполеонівських воєн, устрій тодішньої й вікторіанської Британії. І про паралелі з сьогоденням забувати також не варто (а їх там багатенько). А щоб краще зрозуміти увесь конструкт тексту Текерея, рекомендуємо читати його мовою написання. В оригіналі роман має назву Vanity Fair: A Novel without a Hero.

Вікторіанські романи про любов в першу чергу пов’язують з творами сестер Бронте. Саме Емілі, Шарлотта та Анна стали ледь не еталоном вікторіанського любовного роману. Сестри у своїх творах вдало поєднують реалізм, романтизм, неоромантизм, психологізм і навіть соціальну драму. «Джейн Ейр» Шарлотти, «Буремний перевал» Емілі та «Незнайомка з Вілдфел-Голу» Анни найкращі у творчому доробку сім’ї Бронте. «Буремний перевал» – єдиний роман середньої сестри наповнений життєвим психологізмом, справжньою пристрастю, емоційністю та рішучістю головних героїв. «Джейн Ейр» занурить вас у боротьбу головної героїні за себе, справедливість, честь, вірність своїм принципам, переконанням, ідеалам. «Незнайомка з Вілдфел-Голу» – розповість про таємниці душі героїв і чи зможе справжнє кохання щось змінити.

Література Англії багата на відомі імена, які увійшли у класичний світовий канон. Чарльз Дікенс – один із найпопулярніших романістів вікторіанської епохи. А його романи та повісті досі не втрачають ні популярності, ні актуальності. «Різдвяні історії», до прикладу, загалом започаткували традицію читання та писання святкових історій на Різдво. Також варто поглянути на інший, не менш відомий роман Дікенса, – «Девід Копперфільд». Роман-виховання, у якому головний герой розповідає про життєві випробування на своєму шляху, про спізнану любов, ненависть, жорстокість, надію. І все без жодних прикрас та прибріхувань. До того ж, Дікенс надзвичайно вдало занурюю своїх читачів у всю хорошу і жахливу атмосферу «своєї» Англії. Залишається тільки вдало випірнути і не забути, що надворі 21 століття.

Романи англійських письменників – величезний, надпотужний пласт літератури різних жанрів та форм будь-якого періоду. Вікторіанська епоха, окрім неоромантизму Вальтера Скотта та реалізму Чарльза Діккенса, також має у своєму арсеналі іронічно-пародійну прозу – «Аліса в Країні Див», «Аліса в Задзеркаллі» Льюїса Керрола. Науково-фантастичний доробок Герберта Велса («Війна світів», «Машина часу», «Невидимець»). А ще не варто забувати про «Портрет Доріана Грея» Оскара Вайлда, як зразок інтелектуально-естетичного роману.

Предыдущая Путеводитель по Малайзии
Следующий Volkswagen Passat: майбутнє перевтілення моделі

Нет комментариев

Оставить комментарий