Бронювання для Glovo: скасування скандального замовлення не зупинило онлайн-хейт


За три години було зібрано понад дві сотні коментарів, у яких користувачі соцмереж обговорювали непрозорий механізм бронювання.

Рішення Міністерства економіки про скасування положення про бронювання працівників деяких технологічних компаній, зокрема: Glovo, Visa і Favbet через «обурення громадської думки» викликали ще більше ненависті в мережі.

Про це повідомила перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко повідомили У четвер, 16 травня, на сторінці у Facebook, де користувачі соцмережі обговорюють самих букмекерів і постачальників харчів і загалом непрозорий механізм, зібралося понад дві сотні коментарів щодо цього рішення.

Кого затримав Кабмін?

Все почалося з того, що народний депутат Олександр Федієнко повідомив, що згідно з наказом Мінекономіки зареєстровано шість компаній, додавши відповідне рішення до повідомлення.

Фото: Telegram Олександр Феденко

«Я взагалі не проти економічної резервації. На утримання армії потрібні гроші. Але іноді навіть менеджери TCC не можуть зрозуміти, чому компанії, що займаються безпілотними літаками, пані та панове, не роблять бронювання, тому що вони не відповідають критеріям, але ті, хто є в списку, – додається в листі – змушені робити бронювання, правда…», – написав він. .

Опублікований список включає:

  • ТОВ «Гловоапп Україна» (доставка Glovo);
  • ТОВ «Фавбет Тех» (компанія з групи FAVBET, що займається букмекерською діяльністю);
  • ДП «ССМ» (рекламне агентство);
  • ТОВ «Віза Україна» (бізнес-консалтингові послуги, власники – дві американські компанії);
  • ТОВ «Мережа Агрі» (входить до ФГ «Астарта»);
  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “КОРТ”

З компаній, згаданих у документі, лише Kort має найочевидніші зв’язки з військовими. Зокрема, займається розробкою систем радіоелектронної боротьби та безпілотників.

Тоді прес-служба FAVBET повідомила, що з перших днів повномасштабного вторгнення Favbet Tech також є частиною української кіберармії, а найбільш кваліфіковані співробітники компанії сьогодні займаються розробкою технологій, спрямованих на збільшення оборонний потенціал нашої країни.

Реакція Мінекономіки

Незабаром перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що скасовує замовлення на бронювання співробітників Glovoapp Україна, Favbet Tech, Visa Україна та інших.

«У зв’язку з громадським резонансом я скасовую замовлення на бронювання, ми розглянемо ситуацію і проаналізуємо рішення по кожній компанії окремо. Ця ситуація стала додатковим аргументом для прискорення роботи над оновленням постанови КМУ №76, щоб вона відповідала вимогам часу та потребам бізнесу», – сказала вона.

Свириденко зазначив, що компанії подали застереження до профільного Міністерства цифрової трансформації.

«Міністерство цифрової трансформації визнало їх надзвичайно важливими за трьома із семи критеріїв: відсутність єдиного боргу по соціальному страхуванню, рівень заробітної плати та те, що вони є резидентами Дій.Сіті», — продовжив міністр.

Відтак Мінцифри направило списки військовозобов’язаних до Генштабу на перевірку. На підставі рішення Генштабу списки опрацьовує Мінекономіки. За відсутності законних підстав для відмови видається постанова про резервування працівників.

Реакція мережі

Після заяви віце-прем’єра користувачі Facebook обурювалися тим, що скасування розпорядження ґрунтувалося на “громадському обуренні”, скаржилися на непрозорий механізм бронювання і навіть підозрювали чиновників у корупції. Зокрема, у коментарях пишуть:

  • «Виходить, якби не було МРТ, ніхто б нічого не робив. Цілком логічно, щоб компанії, які працюють у сферах оборони, критичної інфраструктури тощо, мали застереження».
  • «Враховуючи громадський резонанс, було б доцільно опублікувати всі накази про бронювання для компаній необоронної промисловості».
  • «Тож тепер хабарі доведеться віддавати?»

Реакція мережі на скандальне бронювання

Реакція мережі на скандальне бронювання

Реакція мережі на скандальне бронювання

Реакція мережі на скандальне бронювання

Нагадаємо, що посадові особи, які проходять військову службу і не мають заперечень, підлягають мобілізації на загальних умовах. Справа в тому, що їх теж можуть призвати в Збройні сили.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський хоче залучити Китай до мирного саміту
Следующий Зеленський заявив, що Україна має 25% необхідної ППО

Нет комментариев

Оставить комментарий