Чи зможуть росіяни отримати українське громадянство, новини 1+1 – Україна


Цим актом хочуть допомогти насамперед найбільш незахищеним категоріям населення.

22 січня 2024 року президент України Володимир Зеленський представив на розгляд парламенту законопроєкт про множинне громадянство. Суспільство цікавить, як він регулює ситуації, коли РФ змушує людей брати російські паспорти на окупованих територіях і яка основна мета цього закону.

Про все він сказав в інтерв’ю виданню Бабель голова ДМС Наталія Науменко.

«Це питання вже врегульовано законом «Про цивільний захист на окупованих територіях». Чітко сказано, що Україна не визнає примусову видачу російського паспорта. Тому в даному випадку немає підстав для втрати українського громадянства», – зазначила вона.

Якщо мова йде про людей, які отримали російський паспорт, займали відповідальні посади на окупованих територіях і були колабораціоністами, то це питання до правоохоронних органів, підкреслив Науменко.

Читайте найважливіші новини дня:

Законопроект дозволяє військовослужбовцям – громадянам Росії – отримувати громадянство за простроченими документами, оскільки вони не можуть їх відновити. Тому буде цікаво подивитися, чи поширюватиметься ця норма на інших громадян Росії.

«Якщо вони виїхали з політичних мотивів до 24 лютого 2022 року, то було достатньо часу, щоб звернутися до міграційних служб і вирішити свої проблеми: подати документи на отримання статусу біженця або, якщо вони мали українське коріння, застосувати іншу процедуру», – каже голова Держстату. Міграційна служба.

Але у нас були люди, які в 2012 році отримали українське громадянство, але вони не могли відмовитися від російського. Тому вони втратили те, що було українським», – додала вона.

На її думку, цим проектом хочуть допомогти найслабшим категоріям: «З нашої точки зору, це воїни, які воювали за Україну або віддали за неї життя. Їх сім’ї також мають повне право отримати українське громадянство».

НагадаємоЗгідно з новим законом про множинне громадянство громадяни ЄС і країн G7 зможуть легко отримати українське громадянство, не відмовляючись від попереднього. Згодом список таких країн може розширитися.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський розповів про створення Ради підтримки підприємництва
Следующий Прогноз погоди, Україна - коли будуть морози та сніг, новини 1+1 - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий