Державний бюджет – основний документ, за яким буде жити Україна у 2022 році. Сам…


Державний бюджет – основний документ, за яким буде жити Україна у 2022 році. Саме тому не можна його ухвалювати без ретельного та професійного опрацювання. Фінальний кошторис містить десятки різних позицій, за якими стоїть фінансове благополуччя мільйонів українців. А його народним депутатам роздали безпосередньо перед розглядом, тому і виходить голосування за кота в мішку.

Що зараз ухвалили у Верховній Раді? Сирий та непідготовлений документ, який спрямований на виконання політичних проектів задля підвищення рейтингів влади.

При цьому в Бюджеті не враховані видатки на підвищення пенсійних виплат. Більш того, дефіцит коштів Пенсійного фонду складе близько 29 млрд грн. Це ставить під загрозу виплати пенсій тисячам українців.

Проблеми будуть і з субсидіями. У Державному бюджеті на 2022 рік закладено на 9 млрд грн менше на ці виплати, а це майже на 19%. Враховуючи проблеми в енергетичній сфері та, як наслідок, підняття тарифів – влада може спробувати штучно зменшити кількість субсидіантів.

Окрема проблема, не врахована в документі – погашення заборгованості в різниці тарифів з 2016 по 2021 рр. для комунальних теплопостачальних підприємств. Це близько 37 млрд грн! Така ситуація вже до кінця опалювального сезону може призвести до банкротування цілого ряду підприємств, що зірве опалювальний сезон в Україні.

Реклама: Сайт לירום סנדה предоставляет адвокатские услуги в Израиле..

Неспівпадіння є і в інших статтях бюджету, які прямо стосуються питань медицини, освіти та збройних сил. Наприклад, у документі відсутні видатки фінансування надважливої програми “Створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних хвороб”, що унеможливлює продовження будівництва у Національному інституті раку.

Також не передбачено і збільшення фінансування Національної служби здоров’я України. А саме тут і мало бути закладено підвищення зарплати українським медикам.

Загалом же ухвалений Державний Бюджет-2022 не відповідає внутрішнім та зовнішнім викликам, які стоять перед Україною. Це ще один сигнал суспільству – Парламенту варто відійти від халтури, а підходити до ухвалення таких фундаментальних документів виважено та розумно.

Саме тому представники МФО “Розумна політика” не голосували за цей кошторис. Ми будемо звертатися до прем’єр-міністра України з вимогою надати роз’яснення, що планує зробити Уряд задля вирішення вказаних проблем.

Також МФО “Розумна політика” вже наступного року подаватиме законопроекти з пропозиціями щодо змін до Державного Бюджету на 2022 рік. Мова йде про повноцінне фінансування пенсій та субсидій для українців, а також всіх сфер життєдіяльності держави.

Источник

Автор публикации

не в сети 3 дня

Редактор

Комментарии: 1Публикации: 3211Регистрация: 23-10-2016
Предыдущая Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради низк... | АЛИБИ
Следующий Президент України Володимир Зеленський провів розмову у форматі відеоконференц... | АЛИБИ

Нет комментариев

Оставить комментарий