Дозволені підвищення: в Україні офіційно скасували декларування цін на важливі товари – перелік


Фіксація цін на важливі продукти офіційно дозволена, щоб усунути надмірний тиск на бізнес.

В Україні скасували декларування цін на товари соціального значення.

Про те, що поінформований Національна служба харчування.

«З метою усунення надмірного тиску на бізнес уряд вирішив скасувати державне регулювання цін на товари істотного соціального та протиепідемічного значення, оголосивши зміни роздрібних цін у разі їх підвищення на 5%. і більше”. – пояснили в Держпродспоживслужбі.

Затверджено перелік товарів соціального та протиепідемічного значення дозвіл Постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари соціального значення, товари протиепідемічного призначення», яка втратила чинність 2 лютого 2020 р.

«Водночас деякі суб’єкти господарювання продовжують декларувати зміни роздрібних цін на товари, подаючи інформацію до Держпродспоживслужби через її офіційний сайт з використанням кваліфікованого електронного підпису. Враховуючи викладене, Держпродспоживслужба інформує суб’єктів господарювання, що з 1 липня 2020 року оголошує зміну роздрібних цін на товари істотного соціального та протиепідемічного значення – нагадує Держпродспоживслужба.

Водночас звернули увагу суб’єктів господарювання на необхідність дотримання встановлених правил дозвіл Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 р. № 650 «Про регулювання цін на окремі види харчових продуктів та забезпечення стабільної діяльності виробників харчових продуктів в умовах воєнного стану», яка набрала чинності 1 липня 2023 р., рівень ц. обмеження торговельної надбавки (націнки) у розмірі понад 10 %.

На які товари скасовано декларування цін?

  • борошно пшеничне вищого сорту,
  • пастеризоване молоко 2,5% жирності (на відео),
  • яйця курячі категорії С1,
  • птиця (курячі тушки, курячі четвертини),
  • олія соняшникова рафінована,
  • житньо-пшеничний хліб і батон.

Тим часом нові тарифи на електроенергію шокують українців. ТСН.ua вже повідомляв, скільки коштуватиме електроенергія та чому відключень не уникнути.

Читайте головні новини сьогодні:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський відвідає Бельгію 28 травня
Следующий які переваги – відео – новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий