Фінансова допомога від Заходу під загрозою — чи має Україна план Б — Україна


Дефіцит державного бюджету у 2024 році орієнтовно становитиме 40 млрд доларів.

Якщо на початку 2024 року Україна не отримає від західних партнерів очікуваної фінансової допомоги, уряду доведеться застосувати план “Б” – насамперед звернутися до внутрішнього ринку запозичень.

Таку думку в ефірі національного телемарафону висловив радник президента Олег Устенко.

“Якщо підтримки не буде в перші дні січня, це означає, що потрібно переходити до плану “Б”. План “Б” може бути багаторівневим, але я вважаю, що на першому етапі достатньо буде звернутися до внутрішнього ринку за запозиченням капіталів”, – зазначив він.

Устенко нагадав, що дефіцит державного бюджету у 2024 році орієнтовно становитиме 40 млрд доларів. Тому, за його словами, для України дуже важливою є системна допомога від союзників.

Читайте ведучі новини дня:

Радник президента України висловив сподівання, що Європейський Союз надасть фінансову допомогу до 25 грудня.

Також, за прогнозами Устенка, Україна може отримати перший транш із заморожених російських активів – $10 мільйонів. Ці кошти одразу будуть спрямовані на фінансування дефіциту державного бюджету.

Раніше в оглядовій статті Financial Times зазначили, що минулого тижня не виправдалися сподівання українського президента Володимира Зеленського на фінансову допомогу від США та ЄС на загальну суму 115 мільярдів доларів.

Нагадаємо, 28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет України на 2024 рік. Дефіцит бюджету становить 1 571,5 млрд. гривень і повинен покриватися за рахунок допомоги, яку Україні надають західні партнери.

Читайте також:


Источник: ТСН.ua

Предыдущая У Маріуполі тисячі людей зникли після фільтраційних заходів.
Следующий Підрив депутатом гранати на Закарпатті: суд обрав запобіжний захід Сергію Батріну — подробиці

Нет комментариев

Оставить комментарий