Головне інтерв’ю з міністром оборони Рустемом Умеровим – Україна


Принципи мобілізації мають бути зрозумілі суспільству, а військова служба не повинна сприйматися як покарання.

Міністр оборони України Рустем Умеров у великому інтерв’ю «Суспільному» розповів про головну проблему мобілізації в Україні, можливість демобілізації армії, електронну оповіщення, яке українці отримуватимуть навіть за кордоном, та наскільки важлива для США допомога США у бойових діях на передовій. успішне проведення операції.

ТСН.ua зібрав основні висновки з цієї розмови з начальником оборонного відомства.

Про мобілізацію

За словами Рустема Умерова, правила мобілізації мають бути зрозумілі суспільству, а військова служба не повинна сприйматися як покарання. Він вважає, що в процесі мобілізації потрібно змінити ідеологічний підхід і створити однакові правила гри для всіх.

«Ми повинні зрозуміти, що таке мобілізація, тому що ми демонізували ці процеси. На жаль, ми усвідомлюємо, що служіння Батьківщині – це покарання. І для мене це честь. Ці ідеологічні речі потрібно змінювати, як підхід до них, так і формати», – підкреслив міністр.

На його думку, для того, щоб суспільство розуміло, як ми повертатимемо цю територію, потрібно уточнити чи змінити питання мобілізації, демобілізації, відстрочки та соціального захисту.

«Ми повинні це вирішити, бути чіткими, відкритими та прозорими. Тому що це безпека країни, це її захист. Якщо ми хочемо допомоги від суспільства, ми повинні сказати, як і кого ми хочемо запросити служити, і що буде з цією людиною після звільнення. Ми готуємо проект закону з цього приводу», – підкреслив Рустем Умеров.

Про «дзвінки» за кордон

Міністр оборони зазначив, що за останні півтора місяці Україна об’єднала всі бази даних, щоб дізнатися, скільки чоловіків призовного віку виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення. У разі прийняття рішень за викликами до ТЦК та СП (військкоматів) вони будуть надіслані в електронному вигляді особам військової служби як в Україні, так і за кордоном.

“Якщо ми визначимося з категорією, ми розішлемо запрошення всім”, – сказав він.

Рустем Умеров переконаний, що частина цих військовослужбовців повернеться в Україну.

“Я вважаю, що тих, хто хоче служити своїй нації, набагато більше, ніж тих, хто хоче цього уникнути. По-друге, моє завдання – зробити все можливе і неможливе в правовому полі, щоб залучити необхідну кількість людей до захисту національності країни. .Ми просто дзвонимо. Ці люди повинні бути зареєстровані», – сказав він.

Про демобілізацію

Рустем Умеров зазначив, що термін «демобілізація» може використовуватися лише після завершення активної фази війни з Росією. Зараз триває робота над рішеннями, які дозволять деяким бійцям відпочити.

“Ми можемо використовувати слово “демобілізація” лише після закінчення війни. Оскільки ворог все ще воює, ми знайшли рішення, які дозволять людині, яка два роки була в периметрі, зрозуміти, які правила будуть на відпочинок або частково звільнений. Ми над цим працюємо в юридичному, законодавчому і технічному плані”, – сказав він.

Міністр підкреслив, що “демобілізація” частини військовослужбовців не буде залежати від кількості нових призовників.

Про допомогу США

Міністр оборони Рустем Умеров пояснив, що ще не схвалений Сенатом США пакет допомоги на 60 мільярдів доларів надзвичайно важливий для України, але запевнив, що фінансова ситуація в армії “складна, але керована”.

За його словами, російські неправди про те, що ЄС чи США нібито відмовилися допомогти Україні, не відповідають дійсності.

“Наша остання розмова з міністром оборони США – є 100% підтримка України, буде проходити за тією процедурою, яку вони зараз обговорюють. Він підкреслив, що підтримка буде тривати – це найголовніше”, – Умеров сказав.

Міністр визнав, що питання фінансової підтримки залишатиметься до тих пір, поки Україна не перезавантажить свою економіку в необхідних обсягах.

«Треба дивитися, як поведеться ворог. Ми створюємо оборонний план, обговорюємо ці питання з партнерами та плануємо подальшу співпрацю. Частина коштів і обладнання або передчасно, або закінчилися, або прибудуть пізніше. Вони функціональні. з питань, з яких ми з ними постійно контактуємо», – пояснив Умеров.

Про закупівлю дронів

Рустем Умеров повідомив, що Міноборони вже встановило вимоги до безпілотників на наступний рік.

Він не виключає, що всі 50 тис. викупить держава. дрони українського виробництва.

«Гроші нещодавно перерахували, а ми вже починаємо працювати. Наприклад, дронів понад 200 типів, є кілька виробників – поки більшість цих виробників не працювали в таких обсягах, і ми почали тестування. Є безпілотники типу FPV, є бомбардувальники, є морські безпілотники – їх сотні», – додав глава Міноборони.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що очікує від місцевої влади ще більшої допомоги в мобілізаційних роботах.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая через жорсткі методи суспільство скоро вибухне - нардеп - Україна
Следующий Усі жителі виїхали з 19 населених пунктів – Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий