хто має право на відстрочку і хто може бути мобілізований – цн – Україна


Другий чи третій диплом про вищу освіту більше не дадуть права на відстрочку.

Новий закон про мобілізацію передбачає низку змін у процесі збору. Це також стосується студентів. Зокрема, є три категорії здобувачів освіти, які можуть мобілізуватись, а певна категорія людей може виїхати за кордон.

Все, що відомо Студентська мобілізація 2024 – розповімо далі.

Хто має право на відстрочку?

Відстрочку від мобілізації за новим законом мають студенти, які здобули вищий за попередній рівень освіти. Наприклад, якщо після здобуття ступеня бакалавра студент отримує ступінь магістра, він не підлягає мобілізації.

Право на відстрочку мають:

 • учні професійно-технічних (професійно-технічних), вищих професійних і вищих навчальних закладів, випускники (контрактники та бюджетники), які навчаються за денною або дуальною формою навчання та здобувають рівень освіти, вищий за попередньо здобутий рівень освіти в порядку, визначеному ч. 2 ст. 10 Закону України «Про освіту» («Елементи та рівні освіти»);
 • аспіранти та особи, які проходять стажування;
 • науковим і науково-педагогічним працівникам вищих чи загальноосвітніх навчальних закладів за основним місцем роботи не менше 0,75 посадового окладу.

Примітка. Освіта вища або друга більше не підлягатиме відстроченню. Також втратять право на відстрочку особи, які закінчили другий чи третій цикл навчання.

Як отримати відстрочку

Для отримання відстрочки студент повинен звернутися до свого навчального закладу за сертифікат про навчання. Сертифікат повинен мати державну печатку та видаватись для передачі конкретному ТКК та спільному підприємству. Цей документ повинен підтверджувати факт навчання на денній формі та вказувати передбачувану дату завершення навчання.

Потім заявник повинен зв’язатися зі своїм ТКК для оформлення відстрочки. Від вас також можуть вимагати надати додаткові документи, такі як паспорт та ідентифікаційний код.

Тоді студент отримає рішення про відстрочку від мобілізації. Це рішення слід зберегти, оскільки воно може знадобитися для наступних перевірок або запитів до TCC.

Періодично можуть проводитися перевірки для визначення наявності підстав для продовження відстрочки.

Навчання в аспірантурі та аспірантурі відкладено

Право на відстрочення мають асистенти, докторанти, інтерни та докторанти, які навчаються за денною та заочною формами навчання.

Відстрочка надається науковим і науково-педагогічним працівникам вищих і професійно-технічних навчальних закладів, наукових установ і організацій, які мають науковий ступінь. Також звільняються від мобілізації викладачі коледжів, вишів і училищ за умови роботи за основним місцем роботи з окладом не менше 0,75 посадового окладу.

Водночас студентки та випускниці медичного та фармацевтичного факультетів мають стати на військовий облік. Однак найняти їх можна лише за власним бажанням.

Студенти, які виїжджають за кордон

Студенти можуть виїхати за кордон під час мобілізації, але уряд запровадив низку вимог.

Виїхати за кордон, потреби студента:

 • бути віком від 18 до 22 років;
 • не підлягати призову під час мобілізації;
 • стати учасником академічної стабільності на один семестр;
 • отримати освіту за денною формою навчання;
 • отримати ступінь бакалавра будь-якої спеціальності або ступінь магістра медицини, фармації чи ветеринарії.

При собі потрібно буде мати такі документи:

 • студентський електронний квиток;
 • завірену копію договору з іноземним ВНЗ про вступ на програму академічної мобільності;
 • військова довідка з ТКК;
 • довідка з навчального закладу про направлення учасника програми академічної мобільності на навчання до іноземного ВНЗ.

Яких студентів можна мобілізувати

За новим законом – так три категорії учнівкого можна мобілізувати.

Вони включають:

 • студенти заочної форми навчання;
 • особи з вищою освітою другого та третього рівня (бакалавр, магістр);
 • ті, хто отримує будь-яку освіту на нижчому рівні, ніж у них є (наприклад, мають вищу освіту, але здобувають середню спеціальну).

Примітка: якщо студент денної або подвійної форми навчання не скористався правом на відстрочку, він може це зробити. обслуговувати виклик. Після уточнення деталей необхідно подати заяву на відстрочку. Проте, якщо такий студент погоджується на мобілізацію, його призов на службу можливий, але не дозволяється.

Нагадаємо, новий закон щодо Мобілізація в Україні передбачає відстрочку від проходження військової служби для певної категорії учнів та педагогічних працівників.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський заявив, що альтернативи Рамштайну не буде
Следующий Зеленський зустрівся з Пеллегріні 27 червня

Нет комментариев

Оставить комментарий