Інтерв’ю Зеленського Reuters – про фронт, допомогу Україні та напади на РФ, цитати


Ось основні цитати Зеленського, висловлені в інтерв’ю Reuters:

Ситуація попереду

«Зараз ситуація на фронті одна з найскладніших, тому що почався новий… російський наступ на Харків. На Донбасі дуже потужна хвиля (бойових дій)… Ніхто навіть не помічає, що на сході країни, особливо в бік Донбасу, насправді йдуть більші бої: Курахово, Покровськ, Хасів Яр», – сказав президент.

Про наступ росіян на Харківщині

«Сьогодні ситуація контрольована. Тиждень тому було складніше», – зазначив Зеленський.

Про здатність Заходу збивати російські ракети над країнами НАТО

«Коли летять ракети, польські літаки злітають, але вони не збивають російські ракети. Ви впевнені, що саме так вони можуть це зробити? Чи це напад країн НАТО, (їх) Ні», – наголосив президент.

Про ймовірність збиття країнами Заходу російських ракет над Україною

«Це справа волі, але кожен говорить слово, яке звучить однаково на всіх мовах: всі бояться ескалації. Усі звикли, що українці гинуть – для людей це не ескалація», – сказав глава держави.

Про українські напади на РФ

«Ми почали використовувати те, що нам належить в енергетичній системі Російської Федерації, тому що вони позбавляють нас енергії, тому я вважаю, що це дуже справедливо», — сказав Зеленський.

«Ми ніколи не застосовували західну зброю на території Росії, тому що у нас немає на це дозволу. Ми не можемо поставити під загрозу весь обсяг (поставленої) зброї», – наголосив президент.

“Ми ведемо переговори з партнерами, щоб ми могли застосувати їхню зброю проти скупчення російської техніки на кордоні і навіть (на) їхній території, поки нічого позитивного (з цього приводу) немає”, – сказав Зеленський.

Про оборонну допомогу Заходу

«Кожне рішення, яке ми приймаємо, а потім і всі разом, запізнюється приблизно на рік… Але так воно і є: один великий крок вперед, а перед цим два кроки назад. Тому треба трохи змінити парадигму. ” – зазначив Президент.

«Коли ми поспішаємо, вони залишаються позаду. А потім з’являється розрив – шість, вісім місяців непрохідних (допомоги) пакунків, а потім два, три місяці поставок – і за рік ми втрачаємо свої переваги», – сказав глава держави.

«І я вважаю, що ми повинні пройти цей шлях до кінця, бажано переможного, хоча сьогодні люди трохи скептично ставляться до слова «перемога», я розумію, що це важко, тому що це займає багато часу», — сказав Зеленський.

Про F-16 для України

«Росіяни керують 300 літаками на території України. Щоб протистояти їм у повітрі, потрібно мінімум 120-130 літаків. Ви не можете надати це зараз? Гаразд, повернемося до літаків, які у вас є на території сусідніх країн НАТО: піднімайте їх у повітря, збивайте цілі, захищайте мирних жителів. Ви впевнені, що вони можуть це зробити? Це напад країн НАТО? Ні”, – сказав глава держави.

Про мирні ініціативи

«Чому Росія в цьому не бере участі, тому що вони все блокують, все зривають, все саботують, вони не заспокояться, поки не пред’являть той чи інший план, який буде ультиматумом», – сказав Зеленський.

“Залучення всіх країн – це не тільки політика, це також політичний вплив і тиск на них (Росію)”, – сказав президент.

Про незалежність України

«Питання не тільки про кордони 1991 року, це питання (нашої) незалежності в межах 1991 року. Ця незалежність має бути в головах (людей) як напрямок», – зазначив Зеленський.

Про вибори президента США

«Я б не сказав, що сьогодні бачу максимальний ризик. Я не думаю, що республіканці проти підтримки України, але деякі їхні меседжі викликають занепокоєння», – сказав Зеленський.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Чоловіки призовного віку, які виїжджають за кордон: чи перевірятимуть актуальність даних – Держприкордонслужба
Следующий чи змінилися правила виїзду жінок за кордон - Держприкордонслужба

Нет комментариев

Оставить комментарий