Коли Україна вступить до НАТО – що кажуть політики на Заході – Ексклюзив ТСН


У США пройде ювілейний саміт НАТО.

Ювілейний саміт НАТО, який відбудеться в липні у Вашингтоні, буде присвячений розробці дорожньої карти членства України в Альянсі. Про це вчора в Парижі заявив держсекретар США Ентоні Блінкен. Міністри закордонних справ Альянсу більш детально обговорять це питання протягом наступних двох днів у Брюсселі. У зустрічі також візьме участь Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Про це йдеться в сюжеті американського кореспондента ТСН Ольги Кошеленко.

Що відомо про майбутній саміт НАТО

Торік у Вільнюсі партнери підтвердили, що Україна буде членом Альянсу. У липні у Вашингтоні хочуть оприлюднити дорожню карту, в якій буде вказано, як саме це відбуватиметься.

«Як сказали союзники у Вільнюсі, Україна буде членом НАТО. Для нас важливо мати гарну та чітку дорожню карту для досягнення цього висновку. Я вважаю, що 75-й ювілейний саміт НАТО справді буде зосереджений на тому, як ми «можемо створити цей план дій. Іншими словами, міст є необхідним для того, щоб Україна стала членом НАТО», – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

Антоні Блінкен

Такі слова держсекретаря прозвучали в Парижі після зустрічі з французьким колегою Стефаном Сежурне. Найбільшими скептиками щодо швидкого членства України в Альянсі називають США та Німеччину. Франція нещодавно продемонструвала свою готовність бути лідером у підтримці Києва.

“Ми підтримуємо реформи, які проводить Україна для вступу до НАТО, і будемо працювати над підготовкою цього саміту, який буде самітом єдності. Важливо, що і Франція, і США є прихильниками єдності в цьому питанні. Тому в найближчими годинами, найближчими тижнями «Я вірю, що ми підтвердимо цю єдність і будемо дотримуватися вільнюської формули», — сказав міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурн.

Ентоні Блінкен і Стефан Сежурне.

Під час візиту на артилерійський завод у Версалі Блінкен вкотре наголошує, що Конгрес має негайно проголосувати за допомогу Україні. Держсекретаря також прийняв в Єлисейському палаці президент Франції Еммануель Макрон – але без будь-яких публічних заяв президента Франції.

Що відомо про непублічні обговорення

У липні у Вашингтоні відбувається приватна дискусія щодо передачі т. зв Контактна група Ramstein, яка координує постачання зброї в Україну.

Politico пише, що це питання виникло у зв’язку з потенційними політичними потрясіннями, до яких можуть призвести вибори як у Європі, так і в США. Зокрема, партнери стурбовані можливим поверненням Дональда Трампа в Білий дім.

Bloomberg пише про ще одну ідею генсека НАТО Єнса Столтенберга – створити фонд внесків для України в рамках Альянсу в розмірі $100 млрд на 5 років. Формат ще обговорюється, зокрема, чи має він включати допомогу, яку партнери надають самостійно.

Один із викликів, якого лідери НАТО хочуть досягти в липні, полягає в тому, щоб продемонструвати політичну єдність альянсу всупереч очікуванням Путіна, що він буде чекати, поки НАТО так чи інакше почне розпадатися.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням: ТСН 07:00 3 квітня 2024 | Повний прес-реліз

Нагадаємо, у Гаазі відбулася конференція щодо відновлення справедливості в Україні.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая У Хмельницькій області покарали жінку за напад на автобуси працівників ТЦК – подробиці
Следующий Зеленський послався на доповідь Сирського – обговорювалися плани активних дій ЗСУ

Нет комментариев

Оставить комментарий