Мобілізація полонених: Лубінець розповів подробиці закритого засідання та реакцію Залужного


Речник також поділився пропозиціями щодо механізмів залучення ув’язнених до захисту держави та повідомив, чи готові засуджені служити в армії.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець представив подробиці обговорення скандального урядового законопроекту про мобілізацію, яке розпочалося на початку січня на засіданні Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Про це Омбудсмен він сказав в інтерв’ю НВ.

4 січня народні депутати України, Уповноважений з прав людини, керівництво Збройних Сил України та Міністерства національної оборони взяли участь в обговоренні законопроекту про мобілізацію.

“Я мав можливість у присутності членів профільного комітету донести всі свої зауваження до міністра національної оборони Залужного та Шаптала. Скажу так: реакція міністерства була цілком адекватною та швидкою”, – сказав Лубінет.

Він зазначив, що “бачив багато реакцій” на зображення ЗМІ атмосфери щодо РНБО. За словами омбудсмена, «це було не зовсім так».

«Мені здалося, що комітет за закритими дверима зустрів людей, які, з одного боку, чудово розуміють, у яких проблемах ми зараз живемо, що ми 10 років воюємо. З іншого боку, ми однозначно хочемо узаконити знаряддя для нашої армії», – сказав Лубінець.

Він стверджує, що на засіданні комітету не бачив жодної людини, яка б виступала з ультимативної позиції, натомість обговорювалося «багато пропозицій».

Читайте найважливіші новини дня:

Мобілізація полонених – що пропонував Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини поділився своїми пропозиціями щодо мобілізації ув’язнених в Україні, які виклав на засіданні комітету.

«Я запропонував: якщо на законодавчому рівні зареєстровані всі можливі категорії громадян України, які можуть бути мобілізовані, то чи не було б сенсу реєструвати в тому числі тих, хто відбуває покарання у виправних колоніях?» – сказав Лубінець.

Чи хочуть ув’язнені мобілізуватись до лав Збройних Сил України?

Він повідомив, що у 2023 році представники Омбудсмена відвідали приблизно 50% виправних колоній в Україні.

«Не було жодної колонії, де б панове не підходили до моїх співробітників і не казали: «У мене незначне звинувачення, я несвідомо вчинив злочин (різні випадки), я готовий йти в ЗСУ, дайте мені це». шанс». Були навіть ті, хто говорив, що якщо це не зараховується до відбування покарання, то вони готові повернутися тут відбувати покарання: «Але дайте мені можливість також брати участь в захисті моєї країни– зазначив омбудсмен.

Він нагадав, що говорив про це під час обговорення механізмів мобілізації на засіданні парламентського комітету.

Механізм мобілізації в’язнів

«Я знаю попередження щодо взяття в полон. Я сказав, що це дуже просто. Наприклад, це визначається на рівні закону. Необхідні дві умови: по-перше, громадянин України, який має цей статус, хоче потрапити у відповідний підрозділ, по-друге, я готовий прийняти такого громадянина України у відповідний підрозділ», – поділився своєю пропозицією Лубінець.

Залужний був категорично проти

Омбудсмен підтвердила інформацію про те, що верховний головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний «категорично висловився проти» мобілізації полонених.

“Я сказав, що якщо ці дві умови виконуються, то коли суб’єкт сам готовий взятися на себе, він бере на себе відповідальність за таку людину. Ми розуміємо, що спочатку він збере інформацію, проведе якийсь аналіз, чи потрібна йому така людина, чи є не потрібні», – зазначив Лубінець.

Він також підкреслив, що «де б не був громадянин України, на якій посаді, на якому місці він не перебував, він залишається, перш за все, людиною, а з іншого боку, він залишається громадянином України».

Нагадаємо, 4 січня НВ з посиланням на джерело в РНБО повідомляло, що на засіданні Залужний висловив категоричну незгоду з деякими нормами, запропонованими в законопроекті про мобілізацію. Зокрема, Головнокомандувач ЗСУ висловився проти принципу призову в армію ув’язнених і засуджених: «Хіба армія для поганих людей? Це не так».

Примітка: Як повідомляє ТСН.ua, в оновлений урядовий законопроект про мобілізацію можуть включити норму про мобілізацію полонених. Буде розроблено механізм залучення засуджених, які відбувають покарання за злочини невеликої тяжкості.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая У Броварах, де сталася катастрофа керівництва МВС, відбулася панахида за загиблими (фото)
Следующий Зеленський розповів про переговори зі Шмигалем і Кубраковим

Нет комментариев

Оставить комментарий