Мобілізація та телефонування смартфоном: чи обов’язково громадянину мати гаджети, інтернет та електронну пошту?


Юрист зазначив, що поки вкрай складно реалізувати ідею особового рахунку військовослужбовця.

На тлі розмов про ймовірну ініціативу Верховної Ради зобов’язати військовослужбовців реєструвати особистий електронний офіс Виявилося, що реалізувати це буде вкрай важко. Майже неможливо. Це пов’язано з тим, що чинні норми не зобов’язують громадян мати будь-який гаджет, без якого неможливо користуватися таким кабінетом.

Крім того, жоден законодавчий документ не покладає на громадянина обов’язку мати будь-який гаджет, а також обов’язок поповнювати рахунок, щоб мати доступ до Інтернету.

Поки це питання не буде вирішено, кажуть правознавці, ухильники, які розуміються на законі, можуть використовувати його як лазівку. Іншими словами, у них буде аргумент не реєструватися в особистому кабінеті.

Про це в коментарях до ТСН.ua – сказав адвокат Росцислав Кравецьякий також спеціалізується на питаннях мобілізації.

«Поки що ця ідея нездійсненна з об’єктивних причин», – каже Ростислав Кравець. Насправді змусити когось мати електронний кабінет і користуватися послугами, що надаються в електронному вигляді, буде вкрай важко. Чинні норми не зобов’язують громадян мати смартфон чи інший гаджет. Крім того, громадянин України не зобов’язаний реєструватися в «Дій» або мати ідентифікаційний код, якщо він має релігійні переконання».

І додає: «Це (ініціатива про зобов’язання військовослужбовців мати особистий електронний кабінет – Ред.) свідчить про повну професійну непотрібність цих людей».

Загалом, зауважив Кравець особа, яка проходить військову службу, має право не поповнювати свій рахунок для виходу в Інтернет та продовження перегляду повідомлень в особистому кабінеті.

“Навіть якщо у когось є смартфон, це не зобов’язує його перевіряти новини. Замість того, щоб брати військовий квиток, ми намагаємося залякати громадян”, – висловлює думку Кравець.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Кабінет міністрів офіційно відкликав скандальний закон про мобілізацію - Україна
Следующий Українські новини від 11 січня - Зеленський відвідав Естонію та Латвію

Нет комментариев

Оставить комментарий