На блокпосту здав місцевий: суддя з Маріуполя розповіла про полон і пропозиції зрадити Україну


Суддю та її чоловіка затримали окупанти.

Суддю Іллічівського суду Маріуполя Юлію Матвєєву окупанти викрали під час евакуації з Маріуполя ще у березні минулого року. У полоні жінку всіляко схиляли до зради. Але вона не лише не перейшла на бік загарбників, а й винесла з полону списки інших наших бранців, кого схопили російські окупанти.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Валентини Доброти.

Юлію Матвєєву та її чоловіка затримали на блокпосту

Юлія Матвєєва – суддя з Маріуполя, яку бойовики фейкової “ДНР” звинуватили у “тероризмі”. До полону суддя потрапила, коли намагалася виїхати на підконтрольну Україні територію. Хату жінки розбомбили росіяни на початку війни.

“Те, що ми побачили протягом нашого руху містом, такого немає навіть у фільмах. Це жах і місто-примара. Людей немає, все зруйновано, тіла на дорогах”, – каже Юлія Матвєєва.

Юлію та її чоловіка одразу затримали ще на першому блокпосту. Там її здав місцевий, який перейшов на бік Росії та чергував разом із окупантами.

“Коли я запитала, яка причина була затримання, коли я поставила це питання, мені відповіли так: ми вас затримуємо для того, щоб перевірити, чи немає крові на ваших руках”, – каже суддя.

Юлію катували та погрожували розстрілом

Юлію в полоні катували струмом і погрожували розстрілом: “Спочатку мене звинувачували в тероризмі, а потім мені змінили звинувачення і приділили нове, що я своєю роботою, своїми рішеннями зазіхала на конституційний лад “ДНР”. Таке звинувачення, міра покарання передбачала не помиляюсь, від 12 до 20 років позбавлення волі чи розстрілу.Перш ніж це звинувачення мені озвучити, мені була озвучена пропозиція перейти на їхній бік і обійняти посаду суддів “верховного суду “ДНР” в обмін на мою свободу”.

На посаді судді Юлія оголошувала у розшук тих, хто перейшов на бік так званої ДНР. У цьому її й звинувачували окупанти.

Суддя в полоні склала список усіх полонених, про яких знала, і ці три аркуші, списані від руки іменами, винесла з собою з полону.

Юлія Матвєєва

“Моральний тиск був у тому, що вони казали нам, що не чекайте обміну, вас ніхто не забере. А якщо забере, вас одразу, як тільки виступите на українську землю, вас розстріляють, оскільки ви зрадники, якщо ви тут уже знаходитесь”, – Згадує суддя.

Юлію та її чоловіка обміняли

Матвєєву обміняли минулої осені. Тоді додому повернулося 108 українок – військових та цивільних. Вже потім вона дізналася про своїх колишніх колег із Луганщини.

Один із них два роки тому отримав російське громадянство, але паспорт приховав, щоб отримувати гроші з українського бюджету, і так надав два мільйони гривень. Інша суддя створювала фейкові суди на тимчасово окупованих українських землях та робила кар’єру у фейковій “республіці”.

Юлія Матвєєва

Юлія Матвєєва зараз працює у цивільній колегії. Справи про колаборантів не розглядає. Через 5 місяців після повернення з полону обміняли і чоловіка Юлії.

Нагадаємо, воїни ЗСУ розповіли, яка зброя потребують фронту.

Читайте ведучі новини дня:


Источник: ТСН.ua

Предыдущая У Києві комунальники зняли диких звірів, які приходять до годівниці: відео
Следующий стан двох постраждалих – критичний – новини 1+1 — Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий