найголовніше про вимикання світла – ТСН Ексклюзив


ТСН.ua з’ясовував, чому кияни та одесити так довго залишаються без світла, а в деяких регіонах світла немає взагалі, що не так зі скандальними кондиціонерами Укренерго та чи правда, що українцям варто готуватися до ще довшого. затемнення .

Ситуація з електроенергетикою в Україні залишається дуже складною. Однак не обійшлося без скандалів. Укренерго вмовляло киян не вмикати кондиціонери, а потім вирішило закупити системи кондиціонування для апаратури управління компанії на сотні тисяч гривень. І це було під час відключення світла! Ця новина обурила українців, адже деякі люди проводять без світла кілька годин на день.

Але це ще не всі аспекти! Чому кияни та одесити так довго сидять без світла, а в деяких регіонах світла немає взагалі, що не так зі скандальними кондиціонерами Укренерго та чи правда, що українцям варто готуватися до більш тривалих відключень – розповідає Артем. Ексклюзивно для ТСН.ua Зябкіна.

5 червня, коли сталося відключення електроенергії на кількох ланцюгах, виявилося, що «Укренерго» оголосило тендер на закупівлю систем кондиціонування повітря для апаратури управління підприємством за 630 тис. злотих. грн. Відповідна пропозиція з’явилася в системі Prozorro.

Це викликало обурення киян і всіх українців, які змушені економити на електроенергії і не вмикати кондиціонери в літню спеку.

Нагадаємо, 4 червня Укренерго звернулося до киян з проханням не вмикати кондиціонери, оскільки вони суттєво навантажують енергосистему і, простіше кажучи, споживають виділені столиці ліміти.

Ненажерливі кондиціонери

Чи споживають кондиціонери в Києві більше електроенергії, ніж у деяких великих містах? 5 червня керівник Ясно Сергій Коваленко опублікував цей пост і вразив усіх своєю статистикою!

“Ви смієтеся, але кондиціонери в Києві виробляли 350 МВт на добу, це більше, ніж деякі обласні центри”, – зазначив Коваленко.

Згодом у коментарях він пояснив, що мова йде не лише про домогосподарства, які не можуть обійтися без кондиціонера на шкоду всім, а й про бізнес. Очевидно, що влітку, наприклад, продуктовий магазин не може обійтися без кондиціонерів і холодильників. Тому Ясно закликав українців допомогти енергетикам і не зловживати кондиціонерами хоча б вдома та на роботі.

Вранці 6 червня виявилося, що тендер на закупівлю кондиціонерів для Укренерго знято з Prozorro.

«Наші сервісні служби почали підготовку до оприлюдненого на Prozorro тендеру на заміну 16- та 13-річних спліт-систем на початку 2024 року, коли енергосистема повністю забезпечила потреби споживачів.

Метою закупівлі було забезпечення безперервного охолодження технічних приміщень: акумуляторної та машинної ліфта. Про це йдеться в тендерній документації Prozorro.

Ми закуповуємо все суворо згідно з законодавством і принципами прозорості, тому для підготовки процедур потрібен певний час. Оголошення цього тендеру, на жаль, збіглося з вимушеними обмеженнями енергопостачання внаслідок обстрілів з боку Росії.

Щоб уникнути маніпуляцій, тендер визнають недійсним. Ми проведемо ремонт існуючих систем кондиціонування для забезпечення роботи технічної інфраструктури підприємства. Процес ставок буде відновлено, коли всі простої буде скасовано.

Ми також переглянемо всі наші поточні покупки холодильного обладнання. У нас в офісах, як і в будь-якому офісі в Україні, жарко, – зафіксували в Укренерго.

Чому в Києві таке погане світло?

Але чому в Києві такі проблеми з електроенергією, хоча в деяких регіонах навіть вдається обійтися без відключень? Раніше експерти пояснювали це відверто недосконалою методикою встановлення лімітів для різних міст. Нарешті відповідь на цю грубу несправедливість прийшла від Ясної.

«Так, у Києві відключають трохи більше, ніж в інших регіонах. Це пов’язано, в тому числі, з великою кількістю критичної інфраструктури, тобто з максимально можливого споживання віднімається критичний обсяг, а решта розподіляється між усіма споживачами, я сподіваюся, що найближчим часом ця ситуація дещо зміниться. збалансовано», – говорить гендиректор «Ясно» Сергій Коваленко.

Коли настає поліпшення?

5 червня директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко представив свої пояснення та прогнози з цього приводу в ефірі Київського телебачення. На його думку, така ситуація може тривати як мінімум до 24 червня, коли Кабінет міністрів запропонує нову методику встановлення лімітів для Києва.

«Чинна методика затверджена наказом Міненерго. Він не враховує величезну критичну інфраструктуру, яка розташована в Києві та працює не лише на користь мешканців Києва, а й за межі всієї країни від жителів Києва, а отже, у разі збою в Києві після 8 -10 годин, тому в регіонах 2-3 години», – зазначив енергетик Омельченко.

Невтішний прогноз

Але є ще один невтішний прогноз. Аварійна ситуація загостриться в липні. Проблеми в енергетиці через літню спеку та постійні обстріли з Росії лише посиляться, вважає голова Спілки медіаспоживачів Олег Попенко. На його думку, вже в липні українці будуть без світла в середньому 10 годин.

«За словами наших чиновників, ми не повинні очікувати скорочення часу простою. На це сподіватися немає сенсу, тому що наші чиновники стверджують, що якщо зараз у нас буде простой 6-7 годин, то в липні ми, очевидно, очікуємо 10 годин простою. Це пов’язано з втратою генерації, і не просто втратою, а втратою додаткових 9,8 ГВт електроенергії після періоду. остання атака на українські ГЕС», – каже Попенко.

Найважче буде на півдні

На півдні має бути більше проблем, зокрема: тому що там найспекотніше, — каже голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков.

За його словами, світла в Одесі немає 20 годин на добу. Увечері 5 червня південна столиця майже повністю поринула в темряву. Особливо важко це доводиться водіям, які змушені їздити містом без освітлення. Принаймні допомагає те, що світлофори є, але не всюди.

Яке відношення до цього мають тарифи?

На цьому тлі багато українців все ще обурені підвищенням тарифів на енергоносії. Нагадаємо, з 1 червня нова фіксована ціна електроенергії для індивідуальних і колективних побутових споживачів становить 4,32 грн/кВт-год. Тариф діятиме до 30 квітня 2025 року. Проте підвищення тарифу на електроенергію не створить умови для того, щоб у 2024 році електроенергія була цілодобовою. Про це 4 червня повідомив нардеп Сергій Нагорняк.

«Навіть підвищення тарифу на електроенергію не дозволить нам мати світло 24 години на добу в 2024 році. Ситуація надзвичайно складна, а взимку буде ще важче, за середнім сценарієм при температурі мінус 10 градусів ми можемо мати світло 12-14 годин, а умовно 10 годин. Ми можемо добу бути без світла», – сказав депутат.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням:

ЛЕГКИЙ СКАНДАЛ! Вимкніть кондиціонери! Українці обурені новиною про Укренерго

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Бізнесмен Михайло Кіперман заявив, що не має відношення до підозрюваного у хабарі адвоката
Следующий Зеленський заявив, що Росія не може здійснити наступ у Харківській області

Нет комментариев

Оставить комментарий