Найважча за роки незалежності посівна кампанія таки відбудеться.


Аграрії Дніпропетровщини розпочали польові роботи.

«Загальна посівна площа в нашій області складає близько 2 млн га. 25% з яких вже засіяно озимими культурами. На ярі — в нас теж відводиться 25%, але цей показник може бути збільшений», — розповіла директорка Дніпропетровської регіональної інвестиційної агенції Валентина Затишняк.

Цьогоріч, каже керівник однієї з агрофірм області Роман Ковальський, його компанія більше сіятиме ячменю. З цієї культури роблять борошно, перловку, ячку, голландку, напої. Він же йде на корм свійським тваринам. Прогнозів, каже, на врожай поки робити зарано. Складною лишається й ситуація з подальшим експортом продукції.

«95% всього нашого експорту зернових (кукурудзи, ячменя, пшениці, соняшника) й олії відбувалось через порти Маріупольський та Бердянський. Нині всі акваторії Чорного й Азовського морів заблоковані. Наших запасів олії для України вистачить років на 5, а те, що зараз виростимо, куди дівати? При цьому ж паніки у нас немає, я розумію, що держава нині робить все необхідне, аби сприяти й полегшити роботу аграріїв. Тому ми впевнені, що все буде нормально. В тилу маємо забезпечувати те, що вміємо робити — сіяти й вирощувати, аби Україна була забезпечена продуктами харчування», — сказав Роман Ковальський.

Нині урядом запроваджено ряд ініціатив, що полегшують посівну. Зокрема, Мінагрополітики дозволило експлуатацію сільгоспмашин без їхньої реєстрації на період воєнного стану. На підтримку Уряду можуть розраховувати й аграрії Дніпропетровщини. Деталі й умови кредитування — на сайті міністерства.

Источник: Дніпропетровська обласна рада https://oblrada.dp.gov.ua/

Автор публикации

не в сети 4 дня

Редактор

Комментарии: 1Публикации: 3215Регистрация: 23-10-2016
Предыдущая Перша леді України Олена Зеленська дала інтерв’ю виданню Vogue – щомісячному жур... | Президент Украины
Следующий Самоконтроль здоров’я: безкоштовні медресурси. | Дніпропетровська обласна рада

Нет комментариев

Оставить комментарий