Нардеп – про зміни в мобілізаційному законі – новини 1+1 – Ексклюзив ТСН


Тепер кожен справді отримає чітке визначення, чи може він воювати і захищати країну, чи може його звільнити і піти в цивільне життя.

Обмежена придатність«Для проходження служби в Збройних Силах України вони будуть направлені на повторний медичний огляд.

Про це в ефірі “Єдиних новин” заявив народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВР Федір Веніславський, коментуючи деталі нового закону.

“Ми змінили загальну концепцію визначення придатності чи непридатності до військової служби. У мирний час, за роки незалежності, було три категорії осіб: категорія придатних до військової служби, категорія непридатних до військової служби, яка була придатною до військової служби. вважається категорією, яка обмежено придатна до військової служби в мирний час, але придатна до військової служби у воєнний час», – зазначив він.

Веніславський нагадав, що сьогодні вже більше двох років йде повномасштабна війна і загальна мобілізація, тому питання обмеженої придатності було досить чутливим. Багато людей, які свого часу були визнані інвалідами, можуть бути визнані придатними до військової служби під час війни за медичними показниками.

«Цим актом ми змінили концепцію і, щоб уникнути будь-яких спекуляцій, маломобільні особи протягом дев’яти місяців мають пройти повторний огляд військово-лікарської комісії та бути визнаними придатними чи непридатними до військової служби», – підкреслив він. .

Водночас народний депутат Олег Синютка заявив, що не наголошуватиме на необхідності проведення переоцінки протягом дев’яти місяців. Він підкреслив, що ключовим питанням є те, що з української армії зникне термін «обмежено доцільний».

“Сьогодні є великі проблеми з цим терміном. Перша проблема – це корупція… Термін “обмежено придатний” дуже часто асоціювався з хабарами і незаконними рішеннями. Тепер кожна людина дійсно отримає чітке визначення, чи може вона воювати і захищати. країни або можуть записати їх у запас і перейти в цивільне життя», – підсумував нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада України 21 березня 2024р прийнятий у другому читанні та в цілому законопроект №10313 про внесення змін до деяких законів України щодо надання військовослужбовцям і працівникам міліції прав на соціальний захист. Закон вилучив поняття «обмежено придатний» для чоловіків призовного віку, залишивши принцип повної придатності або непридатності. Про придатність чи непридатність до військової служби вирішуватиме військово-лікарська комісія.

Нагадаємо, Закон №10313 передбачає, крім збільшення повноважень військових заборона на розміщення певної інформації онлайн.

Читайте також найважливіші новини дня:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Ці хвороби небезпечні: у МОЗ нагадали про обов'язкові щеплення - перелік
Следующий Новини вихідних - Удар по Севастополю і російська ракета по Польщі

Нет комментариев

Оставить комментарий