НБУ не відмовився від планів обмежити p2p-платежі – новини 1+1 – Гроші


У Національному банку повідомили, що готують проект рішення про обмеження карткових переказів і запровадження максимальних лімітів на перекази з картки на картку.

НБУ не відмовився від планів обмежити P2P (person to person) платежі по картках.

Про те, що повідомили Народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

За словами нардепа, Нацбанк ініціює зустріч з волонтерами, щоб вислухати їхню думку щодо обмеження карткових переказів і з’ясувати всі «за» і «проти». У НБУ підкреслили, що відповідне рішення поки що на стадії розробки.

«Слухаємо доповідь голови НБУ. Я поставив запитання про плани щодо обмеження p2p-платежів за картками, щоб боротися зі схемою «випадання». Я отримав відповідь, що зараз НБУ консультується з волонтерською спільнотою з цього приводу. Наразі триває «друга ітерація» цього обговорення, але від планів не відмовились і за результатами планують їх реалізацію.

Про що це?

Національний банк повідомив, що готує проект рішення про обмеження карткових переказів і запровадження максимальних лімітів на перекази з картки на картку (P2P-перекази між фізичними особами).

Планують встановити ліміти до 100 тис. грн і 30 операцій на місяць на рахунок.

Обмеження карткових переказів та запровадження максимальних лімітів на переказ грошей з картки на картку між фізичними особами необхідні для запобігання незаконним фінансовим операціям – боротьба з торгівлею наркотиками, незаконними азартними іграми тощо.

Обговорювані зміни в першу чергу вплинуть на загальну практику використання P2P-передач для різних тіньових схем. Водночас голова НБУ запевняє, що обмеження жодним чином не вплинуть на діяльність волонтерів, оскільки стосуватимуться лише «первинних» платежів.

Немає обмежень для операцій з використанням даних IBAN.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський зазначив, що Збройні сили України мають найкращі позиції на полі бою
Следующий Україна планує закуповувати дрони власного виробництва через Prozorro: як це працюватиме

Нет комментариев

Оставить комментарий