опозиціонер розповів про Україну та війну – новини 1+1 – Ексклюзив ТСН


Російський опозиціонер і політв’язень Олексій Навальний, який помер 16 лютого в колонії російського спецв’язниці режим у селі Харп за Полярним колом заявив, що Росія повинна визнати кордони України, встановлені в 1991 році.

ТСН.ua зібрав висловлювання опозиціонера Олексія Навального про Україну, зокрема Крим, і війну.

Навальний називав війну з Україною несправедливою, очікував неминучої поразки Росії, пропонував визнати територію України в кордонах 1991 року та виплатити компенсацію за агресію. Так вважає опозиціонер виражений у «15 пунктах російського громадянина, який бажає добра своїй країні».

Втім, варто зазначити, що Навальний вже відмовився від претензій Росії щодо Криму Раніше сумнівався в необхідності повернення в Україну. Раніше Навальний прославився словами, що “Крим – це не бутерброд із ковбасою, який можна крутити туди-сюди”.

“Які кордони України? Такі самі, як кордони Росії – міжнародно визнані, визначені в 1991 році. Ми, Росія, їх тоді теж визнали. Росія повинна тепер визнати ці кордони. Тут нема про що говорити. Майже всі кордони в світ ЄС випадковий і викликає у когось невдоволення. Але в 21 столітті боротися за те, щоб його змінити, неможливо. Інакше світ зануриться в хаос», – зазначив російський опозиціонер.

У якийсь момент Навальний закликає нас «залишити Україну в спокої», щоб дати нам можливість розвиватися так, як хоче наша нація, припинити агресію, припинити війну та вивести всі російські війська з території України.

Репарації для України

Політв’язень також виступив за виплату Києву компенсації та розслідування військових злочинів, скоєних росіянами в Україні.

«Давайте разом з Україною, США, Євросоюзом і Великою Британією шукати прийнятні шляхи компенсації збитків, завданих Україні, наприклад (після зміни влади в Росії і закінчення війни) шляхом зняття обмежень. на нашу нафту і газ, але частину доходів від експорту вуглеводнів ми спрямуємо на компенсацію. «Провести розслідування військових злочинів у співпраці з міжнародними інституціями», – написав Навальний.

«Росія програє війну»

“Президент Путін з безглуздих мотивів розв’язав проти України несправедливу, агресивну війну. Він відчайдушно намагається надати цій війні статусу “народної”, намагається зробити всіх громадян Росії своїми спільниками, але його спроби закінчуються провалом. ”, – написав опозиціонер.

На його думку, російський режим у воєнний час може спиратися лише на військовополонених і мобілізованих силою, добровольців немає. Він вважає, що режим Путіна відповідальний за десятки тисяч загиблих українців, страждання мільйонів, військові злочини та руйнування міст та інфраструктури.

«Справжні причини війни — політичні та економічні проблеми в Росії, бажання Путіна утримати владу будь-якою ціною та його одержимість своєю історичною спадщиною. «Він хоче увійти в історію як «король-завойовник» і «збирач» земель», – сказав Навальний.

На його думку, Росія вже програє війну, а заклики російської влади до переговорів і припинення вогню є хибними.

“Саме це усвідомлення змінило риторику влади з “Київ за три дні” на істеричні погрози застосувати ядерну зброю в разі втрат. Остаточна військова поразка може бути відтермінована ціною життів сотень тисяч інших мобілізованих людей, але в цілому це неминуче», – зазначив опозиціонер.

Демонтаж режиму Путіна

«Демонтаж режиму Путіна та його диктатури. Бажано через вільні загальні вибори та скликання Конституційної асамблеї», – запропонував опозиціонер. Виступав за створення в Росії парламентської республіки.

Водночас Навальний, на відміну від більшості українців, не погодився з тезою про те, що всі росіяни мають імперську свідомість і назвав таку думку нісенітницею.

Попередні заяви Навального про Крим

Нагадаємо, Олексій Навальний вперше чітко висловив свою позицію щодо територіальної цілісності України. Восени 2014 року він зробив скандальну заяву, в якій заявив, що Крим «де-факто російський».

Навальний тоді сказав, що “Крим – це бутерброд з ковбасою чи що, тому його можна перекидати туди-сюди?”

У 2015 році Навальний заявляв, що “питання Криму” не може бути швидко вирішене, оскільки там нібито проживає 3 мільйони людей з російськими паспортами.

«Ми заб’ємо там є в’язниці та вози з рисом».

За словами Олексія Навального, Росія зараз може пишатися тими, хто сидить у в’язниці, тому що вони нічого не сказали війні. Російський опозиціонер у 2022 році, після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, дзвонив Люди в Росії вийшли протестувати проти війни в Україні.

«Давайте хоча б не перетворюватися на націю наляканих, мовчазних людей. Боягузи, які вдають, що не помічають агресивної війни, розв’язаної нашим явно божевільним царем проти України. Я не можу, не хочу і не мовчу, дивлячись на псевдоісторичну нісенітницю про події зі 100-річним терміном давності, які стали приводом для росіян вбивати українців, а вони вбивали росіян, захищаючись.

Путін не Росія. І якщо зараз ми можемо чимось найбільше пишатися в Росії, то це 6835 людей, які були затримані за те, що без будь-якого повідомлення вони вийшли на вулиці з написами «ні війни».

Мовляв, не можна нікого кликати на мітинг, якщо він не йде і ризикує арештом. Я вже в тюрмі, тому думаю, що це можливо.

Ви не можете чекати більше дня. Де б ти не був. У Росії, Білорусі чи на іншому кінці планети. Вирушайте на головну площу свого міста щодня о 19:00 та о 14:00 у вихідні та святкові дні.

Якщо ви можете піти на прогулянку, зробіть це на вихідних. Так, у перший день може бути мало людей. А в другому – ще менше.

Але ми повинні, зтиснувши зуби і позбувшись страху, вийти і вимагати припинення війни.

Кожного заарештованого потрібно замінити двома.

Якщо, щоб покласти край війні, нам доведеться вбити в’язниці та вози з рисом, ми вб’ємо в’язниці та вози з рисом разом із собою.

Все має свою ціну і зараз навесні 2022 року ми повинні заплатити цю ціну. Більше нікого немає. Не будемо проти війни. Давайте воювати», – написав Навальний.

Нагадаємо, раніше глава незалежної міжнародної розвідувальної спільноти Bellingcat Христо Грозєв заявив, що новий глава Росії Навальний може стати опозиціонером.

Читайте також:
Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський назвав метою України економічне зростання на 2024 рік
Следующий Зеленський на конференції в Мюнхені про Авдіївку, Путіна та мобілізацію – основні заяви

Нет комментариев

Оставить комментарий