“Особистий проект Путіна”: як Україна поверне Крим і чому РФ більше не панує в Чорному морі


РФ втратила 20% власних кораблів.

Росіяни більше не панують у Чорному морі і не можуть надійно захистити свої бази в Криму. Українські політики та чиновники відкрито заявляють, що звільнення півострова почалося. Хоча вони самі це визнають, але Крим все одно доведеться повертати.

Про це йдеться в сюжеті кореспондента ТСН Олександра Загороднього.

Військові дії в Криму

Одним із головних результатів 2023 року є те, що Росія більше не домінує в Чорному морі. Їхня протиповітряна оборона не може зупинити ракетні обстріли наших військових на їхні бази.

Сили оборони також розмістили газовидобувні платформи в Чорному морі, т. зв «Вежі Бойка». Там також вдалося вилучити секретну апаратуру відео- та радіоспостереження. Ця спецоперація частково засліпила російську систему протиповітряної оборони, а 13 вересня відбулася нова атака – підпалили великий десантний корабель «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону».

Напад на російський флот

Не встигли росіяни прийти до тями, як ВПС України завдали ще одного потужного удару – по штабу Чорноморського флоту РФ.

Великий десантний корабель «Новочеркаськ» лише поповнив компанію знищених російських кораблів, і навіть союзники визнають, що у 2023 році Україна почала повертати собі і Чорне море, і сам Крим.

Російська Федерація втратила 20% своїх кораблів

«Росіяни не помітили, що вони втратили 20 відсотків своїх кораблів за останні чотири місяці. Домінування Росії в Чорному морі зараз під загрозою, і нова коаліція військово-морських сил на чолі з Великою Британією та Норвегією допомагає забезпечити перемогу України на морі», – заявив міністр оборони Британії Грант Шаппс.

“Вежі Бойка”

Лондон оголосив про передачу Києву двох протимінних протимінних кораблів типу Sandown зі складу ВМС Великобританії – ці кораблі мають сприяти відбудові морських експортних шляхів України. Стратегічною метою союзників є підвищення безпеки в Чорному морі.

І ще одне досягнення: у 2023 році Україна збудувала власний флот. Так, він невеликий і навіть безпілотний, але надзвичайно ефективний і небезпечний.

У 2023 році Крим, незважаючи на мільярдні вливання, перестане бути курортом і місцем відпочинку для росіян.

У 2023 році українським ЗСУ вдалося спростувати два російські міфи – про те, що Кримський міст – найкраще захищений об’єкт у світі та про те, що сам Крим – неприступна фортеця.

Страйк в Новочеркаську

Путін не поверне Крим, йому доведеться за нього воювати

Українські офіційні особи кажуть, що наші союзники вже вірять, що Україна може звільнити Крим, і це гарна новина, але є й сумна новина – Путін утримуватиме Крим до кінця.

“Я не вірю в сценарій, коли росіяни підуть з Криму без нашої допомоги. Вони занадто багато вклали в Крим. Відомо, що колись Крим був особистим проектом Путіна, це вітрина його слави, вітрина його успіху, демонстрація його військового та економічного успіху”, – каже заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Це буде непросто, переконаний Михайло Подоляк. За Крим доведеться воювати.

“Путін точно не піде ні на які переговори, Путін живе війною, любить війну і хоче, щоб війна тривала незалежно від того, що відбувається на полі бою. Він втратив Крим, він його не втратив, головне вбивати людей, – розповідає радник голови ОП Михайло Подоляк.

Нагадаємо, як виглядає штаб Чорноморського флоту Росії в Криму через 3 місяці після нападу.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Що зміниться для українців після 1 січня 2024 року: відповіді на 10 запитань про зарплати, пенсії, тарифи на комуналку
Следующий 1 січня в ефірі новин ТСН 1+1 у Токмаку пролунали вибухи

Нет комментариев

Оставить комментарий