Пенсіонер на півроку передав РФ військові об’єкти та дислокацію ЗСУ: сума його “заробітку” та пояснення дивують


На суді чоловік заявив, що державної зради не вчиняв.

У Кіровоградській області до 15 років позбавлення волі засуджено пенсіонера, який з жовтня 2022 року по березень 2023 року здавав позиції захисників України та перевозив військову техніку російським окупантам. Його затримала СБУ під час зйомок у Національній авіаційній академії та найближчому аеропорту Кропивницького.

Про це йдеться у вироку Кіровського районного суду міста Кіровограда (назва суду не декомунізована – прим.).

Чоловік погодився на співпрацю з окупантами у 2022 році

За даними суду, у жовтні 2022 року чоловік через Telegram отримав пропозицію про співпрацю з російським окупантом. Він одразу погодився на цю пропозицію та почав передавати координати конкретних місць розташування військової техніки, об’єктів критичної інфраструктури у місті Кропивницький та Кропивницькому районі Кіровоградської області.

Він передавав окупантам координати залізничних станцій, дислокацію ЗСУ та Національної гвардії, військових частин та військових заводів. Також зрадник зазначив переміщення військової техніки на територію Кіровоградської області. Наприкінці березня росіяни доручили своєму агенту зняти Національну авіаційну академію та прилеглий аеропорт Кропивницький. Там пенсіонерку затримала СБУ.

Підозрюваний заявив, що державної зради не вчиняв, а армію здавав за гроші.

На засіданні чоловік заявив, що дійсно передавав росіянам дані про військову техніку та Збройні сили України. Однак «він несвоєчасно подав таку інформацію та вигадав певну інформацію, щоб отримати гроші». Тому він вважав, що державної зради не скоював. Підозрюваний був переконаний, що зйомка військових частин, вокзалів і місць розташування Сил оборони не є злочином, оскільки «це бачать усі громадяни». За це росіяни платили йому 10-12 тис. грн.

Підозрюваний додав, що тоді окупанти просили його знайти їм іншого агента та спонукали сусіда до зради України, але він відмовився.

Що сказала сусідка підозрюваного?

Під час суду сусід підозрюваного підтвердив, що чоловік пропонував йому шпигувати на користь РФ, але той відмовився.

«Пізніше, оскільки його дружина працює прибиральницею на залізничній станції Цибульове в селі Михайлівка Кропивницького району Кіровоградської області і часто їй допомагає, сусід запитав його, які потяги курсують через вказану станцію та їх кількість. в кінці розмови було написано, що якби останній повідомив про цю розмову в СБУ, то він би цю розмову заперечував», – читаємо в свідченнях свідка.

За свої послуги зрадник отримав 35 тисяч гривень

Слідство також надало суду листування між окупантом та підозрюваним, у якому пенсіонерка детально описувала місця дислокації армії та пересування військової техніки. Також знімав фото та відео для окупантів. Крім того, слідчі вилучили його банківську картку, за якою було встановлено, звідки він отримав гроші.

З’ясувалося, що росіяни платили пенсіонерці від 2 тис. до 3 тис. грн за інформацію про військову техніку чи дислокацію ЗСУ. Лише за півроку чоловік «заробив» трохи більше 35 тис. грн.

Рішення суду

Суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 111 КК України – державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, та засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Рішення суду / Фото: Єдиний державний реєстр судових рішень

Нагадаємо, що на Дніпрі чоловік віддав окупантам позиції С-300 та військову частину.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Розстріл українських військових – з’ясувалося, кого вбили росіяни – Україну
Следующий У період з 2021 по 2023 роки НАЗК очікує отримати понад 2,5 мільйона зобов’язань

Нет комментариев

Оставить комментарий