Помер видатний дослідник злочинів комуністичного режиму Роман Круцік


Громадський діяч був одним із перших членів Української Гельсінської спілки, народним депутатом двох скликань та ініціатором створення «Музею радянської окупації» в Києві.

У суботу, 23 грудня, на 79-му році життя помер засновник підкарпатського товариства «Меморіал» Остап-Роман Круцік.

Про смерть Романа Круцика з посиланням на його близьких повідомили Громадянин Франко Влодзимеж Ковальчук, який брав участь у пошуках місць злочинів комуністичного режиму.

«Я був очевидцем того дня, коли одного разу навесні 1989 року Роман Круцик запросив мене на екскурсію, і разом з Іваном Павліковським були також історик Ігор Андручів та ще кілька людей, вони почали розповідати історії та показ місць можливих поховань. Через кілька місяців світ дізнався про жахливі злочини сталінського режиму», – пише Ковальчук.

Що відомо про Романа Круцика

Остап-Роман Круцік народився 6 липня 1945 року в селі Яблонув Галицького району. У 1988 році, коли в Івано-Франківську було створено Культурно-наукове товариство «Руч», працював на Локомотиворемонтному заводі машиністом. Згодом здобув юридичну освіту у Львівському державному університеті. Івана Франка.

З 1988 року був одним із перших членів UCS. Вже із заснуванням осередків товариства «Меморіал» в Україні, з 1989 року очолював його в Івано-Франківській області. Був одним із засновників «НРУ за перебудову», а згодом всеукраїнської організації КУН (Конгрес Українських Націоналістів).

Книга Романа Круцика про Дем’янів Лаз

У 1994 році був обраний народним депутатом України на другий термін і переїхав до Києва. Там він очолив київську організацію «Меморіал». У 2007 році ініціював створення «Музею радянської окупації».

За дослідницьку діяльність та патріотизм Роман Круцик у 2010 році нагороджений орденом Свободи та орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступеня.

Що відомо про панахиду

«Душа невтомного борця за Україну Остапа-Романа Круцика йде до Неба в ті дні, коли починається Різдво, яке він дуже любив, а в його оселі завжди лунали колядки та щедрівки. Світла пам’ять, друже», – написав супутник загиблого Влодзімєж Ковальчук.

Він також додав, що відомого суспільно-політичного діяча поховають у неділю, 24 грудня. Панахиду та прощання з покійним відбудуть у церкві святого великомученика Димитрія, у старій дерев’яній церкві в мікрорайоні Пасічна Івано-Франківська, а потім у храмі на Деменівському Лазі, де знаходиться музейний комплекс. названий на честь знаходились жертви сталінських репресій. Такою була остання воля Остапа-Романа Круцика.

Нагадаємо, 29 січня 2023 року помер відомий український поет, громадсько-політичний діяч, Герой України Дмитро Павличко. Йому було 94 роки.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Було відомо, чи знімуть польські відпусткові перевізники блокаду кордону
Следующий «Місяць у наметах і на фронт!»: в армії заявили, що навчальні центри саботують навчання мобілізованих

Нет комментариев

Оставить комментарий