Президент прокоментував конфлікт із Польщею через зерно – Polityka


Володимир Зеленський розповів про блокування експорту зерна з України.

Президент України Володимир Зеленський розповів про блокування Польщею експорту зерна з України.

Про це він сказав під час прес-конференції 19 грудня, відповідаючи на запитання польського журналіста.

«Я хочу подякувати Польщі та президенту Анджею Дуді. Ви з нами з початку війни. Ви наші сусіди, ви прийняли наш народ. Я зробив усе можливе, щоб віддячити тобі. Але при цьому ми повинні бути з вами чесними людьми. Дуда заявив, що українці своїм життям захищали Польщу. Я вірю, що ми з вами брати. Я вірю, що ви допомогли нам, чим могли. Це факт. А ми стояли за вас, за вашу Незалежність, і стоїмо, як можемо. У мене були добрі стосунки з Кабінетом Міністрів Республіки Польща. Я приїхав з дружиною, ми були вдячні, підтримували, як могли.

Тоді наші кордони перекрили. Це не так під час війни – блокади наших кордонів. Це було виживання. У нас тоді не було коридору – вільного незалежного Чорноморського коридору, по якому можна було б експортувати зерно, що ми мали? У нас були проблеми у Словаччині, у нас були проблеми з Румунією, у нас були проблеми з Угорщиною і у нас були проблеми з нашими найближчими друзями, Польщею. Що нам залишається, якщо у нас немає моря? Коли вони сказали компроміс, я сказав так, який компроміс? Ми готові, скажіть як? Компроміс – не всі ми зможемо вижити і експортувати це зерно? Ми відповіли: добре, не будемо продавати це зерно ні в Польщу, ні кудись. Дай я його вийму.

Але з квітня по вересень було дуже важко. Ми втратили сотні мільйонів доларів. Ми втратили частину врожаю. Мене щодня втрачали і щодня мене плутали в стані наші фермери, як хоч щось вивезти, заміновані поля. І саме так і сталося. Ми почали програвати політичні питання. Ще раз підкреслюю, що я вам вдячний. Але ти мене розумієш, я не якийсь слабак. Я захищаю інтереси своєї країни під час війни. І я просто сказав, давайте це знімемо, вони не дозволять нам це зробити. Це було неправильно. Я був упевнений, що це політичний сигнал. Відомо, що в польському суспільстві всі знають, що це була політика. Політичний вибір програшних чиновників», – прокоментував Зеленський.

Президент також підкреслив, що країни ЄС не підтримують цю блокаду. Він також подякував Румунії за допомогу в цьому питанні.

“Завжди є якийсь закон. Весь ЄС був проти цього блокування. Слава Богу, з’явилася мудра Румунія, і для мене президент Клаус Йоханіс допоміг нашим фермерам вижити. І в нього були такі труднощі, у нього були страйки. Я думаю, він показав сильну людину, яка сказав, що спочатку цінності, потім ціни. Це важливо. У Польщі новий уряд. Я контактував з Дудою, він привітав нас із важливими святами, я звернувся до нього. Ми вирівняли ситуацію. Я вірю, що нова влада цю блокаду розблокує. Це штучно. Не можна політизувати зернову тему, коли все заблоковано. Польща втратила багато фінансово. Ми збудували цей залізничний коридор через Молдову і Румунію, коридор уздовж Чорного моря, і менш професійно через Польщу. Це те, що ми хотіли? НІ. «Я розмовляв з Туском і вдячний йому за його рішучу позицію на засіданні ЄС. Ми розмовляли з ним напередодні цієї зустрічі. Вірю, що ми зможемо про все домовитися», – підсумував президент.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням Прес-конференція Зеленського: онлайн-трансляція! Підсумки року

Нагадаємо вам про це Зеленський відповів, чи буде в Україні мобілізація жінок.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Прес-конференція Зеленського 19 грудня – про що говорив президент, головні заяви, усі новини
Следующий Зеленський заявив, що потрібно думати про множинне громадянство

Нет комментариев

Оставить комментарий