Примітка для внутрішньо переміщених осіб – пенсіонери повинні пройти ідентифікацію – Україна


Закликаємо пенсіонерів виконати цей обов’язок.

Для отримання виплат у 2024 році внутрішньо переміщені особи повинні пройти ідентифікацію в Ощадбанку СА або Пенсійному фонді України. Це можна зробити як фізично, так і онлайн.

Про те, що це говорить у повідомленні Пенсійного фонду.

Як зазначають у Пенсійному фонді, особи, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) до 24 лютого 2022 року , повинен періодично (кожні три-шість місяців) проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк». Однак під час карантину (з 3 грудня 2020 року по 7 січня 2023 року) його не проводили.

«Розпорядженням Уряду від 8 серпня 2023 року № 837 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596 та від 5 листопада 2014 року № 637» зазначено, що для отримання виплат у 2024 році особи, вихідці з числа внутрішньо переміщених осіб повинні пройти ідентифікацію в Sberbank SA або Пенсійному фонді України», – зазначають у відомстві.

Як розпізнати

У Пенсійному фонді кажуть, що ідентифікацію можна здійснити кількома способами:

  1. Зверніться особисто до відділення Ощадбанку АД або будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України, маючи при собі документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).
  2. Через особистий кабінет на інтернет-портал електронні послуги Пенсійного фонду України з використанням дистанційного кваліфікованого електронного підпису «Поділитися. Підпис » («Share ID»), створеного за допомогою мобільного додатку Єдиний державний веб-портал електронних послуг.
  3. Використання відеоконференцзв’язку в територіальному підрозділі Пенсійного фонду України (відповідний Порядок затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20 листопада 2023 року № 49-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 5 грудня 2023 року № 2111/41)
  4. У закордонній дипломатичній установі України:

  • отримати документ, що підтверджує, що дана особа жива, якщо внутрішньо переміщена особа перебуває за кордоном
  • разом із заявою про посвідчення особи (довільної форми) надіслати до територіального органу Пенсійного фонду України, де перебуває на обліку пенсіонер.

«Оригінал документа, що посвідчує особу, разом із заявою можна надіслати поштою або у відсканованому вигляді через портал електронних сервісів Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису», – пояснюють експерти.

Раніше Мінсоцполітики спростувало блокування банківських карток пенсіонерів.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський звернувся до своїх партнерів і подякував їм за підтримку України
Следующий Зеленський нагородив бійців ГУР за затонулий ракетний корабель "Івановець".

Нет комментариев

Оставить комментарий