Про земельну реформу – з мешканцями Голобської об’єднаної територіальної громади


Про земельну реформу – з мешканцями Голобської об’єднаної територіальної громади

У межах реалізації Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» та з метою покращення правової обізнаності громадян із земельних питань, представники Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Воробей та Оксана Романюк 12 березня 2021 року провели інформаційне роз’яснення та консультування для працівників та жителів Голобської об’єднаної територіальної громади.

Оксана Воробей поінформувала присутніх про впровадження земельної реформи в Україні, порядок безоплатної приватизації земельних ділянок, особливості реєстрації права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, спадкування земельного паю, норми безоплатної приватизації земельних ділянок різного цільового призначення, розірвання договорів оренди землі.

Про два етапи запровадження ринку землі в Україні розповіла Оксана Романюк, яка наголосила, що перший етап реалізації відкриття ринку землі розпочнеться з 1 липня 2021 року. Він передбачатиме, що право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть набувати тільки фізичні особи, які є громадянами України. При цьому максимальний розмір земельної ділянки, встановлений законодавством – 100 га на людину. Другий етап – з 1 січня 2024 року. Тут уже, окрім фізичних осіб, земельні ділянки зможуть набувати і юридичні особи. Встановлений законодавством максимальний розмір земельної ділянки – 10 тис. га.

Учасники зустрічі дізнались про можливість отримання безоплатної правової допомоги та ознайомились із друкованими інформаційними матеріалами з актуальних питань земельних правовідносин.


ДЖЕРЕЛО (ОФІЦІЙНО): ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА, посилання: oblrada.dp.gov.ua..

Предыдущая Заместитель руководителя Офиса Президента Украины Игорь Жовква
Следующий У Сумах відбувся тренінг для кураторів та консультантів юридичних клінік

Нет комментариев

Оставить комментарий