РФ може повторити Крокус у Києві: експерт про ДРГ і загрозу теракту “під фальшивим прапором” в Україні


У Києві посилять заходи безпеки. Відповідні рішення прийняла Рада оборони столиці. У КМВА зазначають, що такі дії пов’язані зі збільшенням кількості ракетних обстрілів цивільних об’єктів і застосуванням противником зброї з найкоротшим часом прибуття. Крім того, не можна виключити загрозу проникнення ворожих груп ДРГ до Києва з метою дестабілізації ситуації в столиці.

Які рішення прийняла Рада оборони Києва:

• Терміново розробити питання організації майбутніх заходів у Києві, які передбачають залучення великої кількості людей.

• Перегляд нормативно-правових та розпорядчих документів щодо життєдіяльності жителів столиці під час роботи громадського транспорту, спортивних, культурно-освітніх, медичних, розважальних заходів, а також у місцях масового скупчення людей з метою забезпечення безпеки громадян.

• Усі охоронні та військові структури Києва відповідно до своїх повноважень приділяють увагу місцям скупчення людей та забезпечують громадську безпеку та порядок у столиці. Забезпечити всі необхідні заходи, які сприятимуть безпеці киян.

• Усі відповідальні структури та особи, які забезпечують баланс захисних споруд цивільного захисту, повинні забезпечити постійний доступ населення до укриттів та готовність «Пунктів безперебійності» до використання.

Окремо відстежуватимуть соцмережі на предмет поширення дезінформації, провокацій та іншої інформації, спрямованої на дестабілізацію ситуації в столиці.

У КМВА додають, що приводом для таких дій стали останні заяви лідерів країни-агресора про наміри збільшити кількість ракетних ударів по цивільних об’єктах і мирному населенню України, особливо Києва.

Що кажуть у міськраді?

Як саме будуть виконуватися такі рішення, чиновники поки не повідомляють. Але кияни щиро дивуються, що на третьому році війни Рада оборони вирішує посилити заходи безпеки.

Натовпи людей у ​​Києві можна побачити на кожному кроці – базари, автовокзали, зупинки громадського транспорту, театральні каси. Незважаючи на війну, місто намагається жити і працювати. Сама міська влада оголошує щотижневі сільськогосподарські ярмарки в районах, і там все одно натовпи людей. Як можна зривати такі зустрічі, досі залишається загадкою.

Руйнування в Києві внаслідок ракетного обстрілу 25 березня / Фото. Військова адміністрація міста Києва.

Деякі депутати Київради припускають, що таким чином влада хоче припинити регулярні масові мітинги біля КМДА, під час яких люди вимагають від чиновників виділяти кошти на Збройні сили України, а не на різноманітні забаганки, як-от ремонт. парків та заміна бруківки.

За словами депутата Київради Ксенії Семенової, Київ під загрозою з першого дня повномасштабного вторгнення – ми ніколи не знаємо, в який момент і яку зброю проти нас застосує Росія. Тому питання дотримання правил безпеки завжди актуальне, як і питання наявності укриттів.

“Я вважаю це рішення профанацією. Замість того, щоб рекомендувати Мінфіну перерозподілити кошти і побудувати більше укриттів у місті, Рада оборони робить суто декларативні заяви, мовляв, ми подумаємо, як захистити киян і не допустити людей Підозрюю, що “таке рішення в майбутньому може стати формальною підставою для введення заборони на проведення масових заходів у Києві, в тому числі мітингів. Тому що я знаю, що мер думає про програму “Гроші на мітинги ЗСУ”. Він їх не дуже любить», – розповідає ТСН.ua депутатка Київради Ксенія Семенова.

Він нагадує, що кияни вже підтримали кілька петицій про скасування заборони на проїзд у громадському транспорті під час рейду. Тому що зазвичай люди просто виходять з транспорту і чекають, поки відновиться рух, товпляться на зупинках.

«Прохання вже неодноразово відхиляли, і мер посилається на відповідне рішення Ради оборони Києва, хоча це лише дорадчий орган і рішення про зупинку громадського транспорту є виключно розпорядженням міського голови», – додає він. . Ксенія Семенова.

Чому людям не можна збиратися?

Військовий експерт Ігор Романенко вважає, що такі заходи безпеки потрібно було посилити ще раніше, а не послаблювати, адже в країні вже третій рік йде жорстока війна.

«Українці, не тільки Київ, повинні нарешті зрозуміти, що в країні йде війна. А війна вимагає відповідних, жорстких заходів. Особливо це стосується питань безпеки. Які розважальні заходи, масові заходи можна проводити під час війни? Звісно, ​​не можна пускати людей на збори. Це стосується мобілізації та інших заходів під час війни. Якщо ми запізнимося, а це, на жаль, відбувається, то критична ситуація буде тільки поглиблюватися», – Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці, заст. начальника Генерального штабу (2006-2010).

Яка логіка Путіна?

Він додає, що через активізацію ворожих обстрілів по всій Україні ситуація погіршується. Путін і його маріонетки використовують весь спектр зброї, яка є в їх розпорядженні, щоб знищити українців.

“Противник завдає ракетних ударів не тільки по військових, енергетичних та інфраструктурних об’єктах, він намагається вразити хоч щось – будинок, школу, лікарню, щоб знищити якомога більше українців. Російська Федерація використовує всі методи чинити моральний тиск на наших громадян, що, за логікою, «Путін вимагатиме від військово-політичного керівництва України вступу з ним у переговори, які Путіну, у свою чергу, потрібні для легалізації вже окупованих територій України та підготовки до наступний етап війни, як і з 2014 року», – пояснює Ігор Романенко.

Зростає загроза обстрілу

Військовий експерт зазначає, що зараз необхідно з розумінням поставитися до питання посилення заходів безпеки в столиці – все це робиться для громадян.

“Кияни повинні з більшою відповідальністю реагувати на сигнали про наліт. Противник і надалі буде застосовувати балістику, а це, на жаль, пов’язане з величезними ризиками – до укриття залишилося небагато часу. Тому потрібно йти Звісно, ​​наші ППО намагатимуться змінити та покращити цю ситуацію, але громадяни, не лише кияни, а й усі українці, мають відреагувати належним чином, бо у ворога є засоби, щоб дістатися скрізь в Україні, – додає військовий експерт.

Чому вам слід уникати ворожих DRG

Говорячи про загрозу з боку ворожих угруповань ДРГ у Києві, експерт наголошує, що ми маємо справу з майстрами організації диверсій і терактів.

На думку Ігоря Романенка, після подій у Крокус Сіті Путін максимізує цю ситуацію, використовуючи її на свою користь, тобто готуючи своє суспільство до нового етапу війни з Україною.

«Завдяки цим подіям російський диктатор об’єднує свій народ під новою закритою чи відкритою мобілізацією. У Російської Федерації є для цього засоби, тому вона буде мобілізувати своє населення. Тому вони не соромляться публічно розкривати тортури та вбивства людей, демонструючи таким чином своє ставлення до інших національностей, які проживають на їхній території, не маючи жодних доказів участі України в цьому теракті, вони продовжують переконувати громадськість, що У цій справі є український слід і винних треба шукати в Києві. Путінська пропаганда не потребує аргументів. Все як у Геббельса – чим більше брехні, тим більше це влаштовуватиме «глибинних людей», бо так їм сказали по телевізору», – зауважує Ігор Романенко.

Теракт “під іншим прапором”

Військовий експерт додає, що в Києві необхідно вводити заходи безпеки, адже з боку російських угруповань ДРГ можна очікувати будь-яких провокацій і терактів.

“За логікою росіян, якби вони зробили теракт у Підмосков’ї, то щось подібне мало б статися в Україні – у Києві, у Харкові, де завгодно. Тому небезпека зростає. Владі потрібно думати, де і як організовувати масові заходи. На мій погляд, тоді під час великомасштабної війни від них треба зовсім відмовитися. Я думаю, що росіяни готові проводити різні провокації в Києві. Вони можуть їх проводити “під іншим прапором” «І вони знайдуть потрібних людей для їх виконання, тому що для них головне – це вбивство українців і дестабілізація ситуації», – резюмує Ігор Романенко.

Нагадаємо, Рада оборони Київ під час наради 28 березня він прийняв низку рішень щодо забезпечення безпеки в столиці. Причиною стала загроза проникнення в місто ворожих угруповань ДРГ і загроза з боку Росії посилити ракетні удари по цивільних об’єктах.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський пояснив, навіщо Україні ATACMS
Следующий Зеленський заявив, що Україна втратила півроку через суперечки в Конгресі США

Нет комментариев

Оставить комментарий