“Росія значно слабша за СРСР”: Кулеба апелював до західних союзників переконливими цифрами


Україну підтримують понад 50 країн під керівництвом Рамштайна, а Росія отримує збройову допомогу лише від країн-ізгоїв – Білорусі, Північної Кореї та Ірану.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба стверджує, що допомога західних союзників Україні в розгромі РФ може бути меншою, ніж витрати Заходу на протистояння з СРСР під час холодної війни.

Ось про що він говорить він написав на платформі соціальних мереж X (раніше відомої як Twitter).

«У розпал холодної війни так званий «Захід» складався лише з 19-20 країн. Але зрештою вони випередили Радянський Союз і його Соціалістичний блок, який складався з 20 суверенних держав», – нагадує український міністр.

Кулеба підкреслив, що сьогодні Україну підтримують понад 50 країн під керівництвом Рамштайна, а Росія набагато слабша за СРСР і отримує озброєння лише від непокірних країн – Білорусі, Північної Кореї та Ірану.

«Сукупний ВВП нинішньої західної коаліції, яка надає військову допомогу Україні, у 21 раз перевищує загальний ВВП Росії та її союзників. Захід: 57 трильйонів доларів. Росія та союзники: 2,7 трильйона доларів. За даними Міністерства оборони Естонії, якби країни НАТО інвестували лише 0,25% свого ВВП у військову допомогу Україні, це означало б генерувати 120 мільярдів євро на підтримку оборони на рік. Сума досить велика, щоб забезпечити перемогу і справедливий мир для України», – навів дані глава української дипломатії.

Міністр підкреслив, що було б наївно сподіватися, що Росія не наважиться напасти на країну НАТО, тому перемога України та відновлення справедливого світу є екзистенційними стратегічними цілями євроатлантичної спільноти.

«Ми не просимо нікого воювати за нас. Все, що нам потрібно, це своєчасна та відповідна допомога, щоб подолати виклик, який стоїть перед нами. Цифри показують, що справа не в ресурсах, а в тому, що Захід вірить у себе і що він забезпечує». і чітка мета – перемогти ворога, який загрожує всім нам», – додав Кулеба.

Нагадаємо, на брифінгу в середу, 3 січня, координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати більше не можуть надавати військову допомогу Україні, поки Конгрес не прийме рішення про додаткове фінансування.

Читайте також:
Зазначив: ТСН

Предыдущая Кулеба пояснив, чому в України немає "плану Б" на випадок припинення підтримки Заходу
Следующий Зеленський заявив, що Україна має посилити протиповітряну оборону

Нет комментариев

Оставить комментарий