схеми розповсюдження – ТСН, новини 1+1 – Гроші


Підробки продають у фіктивних пунктах обміну валюти.

Масово поширений в Україні фальшиві долари. Шахраї навіть відкривають пункти обміну валют, які виглядають як звичайні пункти обміну валюти, але насправді поширюють лише фальшиву валюту.

Про те, що я пишу Видання “Обозреватель”.

В одному з магазинів, який вдалося знайти OBOZ.UA, пропонують купити 100 фальшивих доларів за 1 тис. грн. Поточний курс – 10 грн за один фальшивий долар.

«Суми понад 400 доларів обговорюються окремо і відправляються тільки після передоплати», — сказав продавець.

Продавці запевняють, що якість підробок настільки висока, що відрізнити їх від справжніх доларів практично неможливо. Начебто їх можна обміняти навіть в деяких обмінних пунктах, але на касі банку ви, швидше за все, помітите підробку.

“За 2000 гривень продам детальну інструкцію, як продавати долари, можна купити набір з карткою. Продавати краще в обмінних пунктах, там проблем не буде. Також можу надіслати інструкцію, в якій мережі краще йти», – каже продавець.

Насправді українці не так часто обмінюють долари на гривні. Багато людей просто зберігають їх і запасаються на чорний день. Багато згодні отримувати виплати готівкою: за транспорт, житло, коштовності тощо.

Минулого року правоохоронці викрили шахраїв, які облаштували пункт обміну валют, під чужим іменем продавали клієнтам фальшиві долари. Це означає, що навіть якщо ви не берете долари у фізичних осіб, а користуєтеся послугами нібито легальних обмінних пунктів, ви все одно ризикуєте.

Як уникнути покупки фальшивих доларів

Якщо ви користуєтеся послугами обмінників, на сайті НБУ є список усі фінансові установи, уповноважені проводити обміни. Там ви можете побачити адресу обмінника. Тому, перш ніж користуватися послугами, перевірте, чи легально цей обмінник працює за цією адресою. Також переконайтеся, що реєстр і документи обмінника мають однакову юридичну назву (ліцензія розміщена в доступному місці). Тільки переконавшись, що обмінник працює легально, можна користуватися його послугами. Також важливо зберігати квитанції.

Де краще не купувати валюту та як її перевірити – читайте Новини.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський обговорив з міністром оборони Швеції угоду про гарантії безпеки
Следующий Зеленський виступив на форумі G7 і закликав забезпечити Україну всім необхідним

Нет комментариев

Оставить комментарий