Що таке хвороба Х і чи буде нова пандемія – ТСН, новини 1+1 – Світ


На зміну COVID-19 може прийти хвороба Х.

ВООЗ застерігає від хвороби X, яка може бути в 20 разів смертоноснішою за Covid-19.

Про те, що я пишу Forbes.

Що таке хвороба X?

Хвороба X є гіпотетично невідомою загрозою. Ця назва використовується вченими для розробки контрзаходів, зокрема вакцин і тестів, які можна було б використовувати у разі майбутнього спалаху.

Зазначимо, що ще в листопаді 2022 року ВООЗ створила групу з понад 300 науковців для дослідження невідомого збудника, який може спричинити серйозну пандемію.

Пріоритет вірусів і патогенів

Виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Майкл Раян сказав, що прогалини в знаннях були виявлені не лише щодо хвороби X, але й щодо ряду пріоритетних вірусів і патогенів.

Серед пріоритетних вірусів експерти відносять COVID-19, кримсько-конгогійну геморагічну лихоманку, лихоманку Ебола, Марбург, лихоманку Ласса, східний респіраторний синдром (ERS), важкий гострий респіраторний синдром (SARS), ніпу, лихоманку Ріфт-Веллі та Зіка.
Річард Гетчетт, генеральний директор Коаліції інновацій у сфері готовності до епідемій, сказав, що важливо підготуватися до хвороби Х.

Стаття 2021 року, опублікована Cambridge University Press, порівнює гіпотетичну епідемію хвороби X з іншими несподіваними інфекційними захворюваннями, які здивували медичний світ.

Нагадаємо:

Можливу пандемію планують обговорити на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Хвороба Хвід чого застерігала ВООЗ.

«З новими попередженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я про невідому хворобу

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський провів конференцію з керівниками болгарського парламенту
Следующий PO надала список країн, з якими тривають переговори

Нет комментариев

Оставить комментарий