що відомо про операцію СБУ, відео – Ексклюзив ТСН


Керівник проекту журналістських розслідувань Bihus.Info. Денис Бігус провів розслідування щодо стеження за своїми співробітниками.

В Україні розгорівся скандал нагляд за командою проекту журналістських розслідувань Bihus.Info в мережу потрапило відео, на якому співробітники проекту нібито вживають наркотики. Bihus.Info миттєво відреагував і пообіцяв покарати своїх співробітників, але оголосив про стеження та переслідування.

ТСН.ua зібрав усе, що відомо про скандальну справу та причетність до неї СБУ.

Що відомо про стеження команди Bihus.Info

У січні 2024 року в мережу злило відео, на якому нібито зображені співробітники слідчої групи Bihus.Info прийняті препарати.

У Bihus.Info зізналися, що відео зняли їхні оператори. Водночас проект поскаржився на стеження та прослуховування його співробітників. Вони зазначили, що частина команди порушила принципи та цінності проекту, тому наслідком цього стануть «складні кадрові зміни».

Редактор Bihus.Info Максим Опанасенко у коментарі “Нromadske” заявив, що співробітників прослуховували та стежили щонайменше кілька місяців.

Денис Бігус пообіцяв, що всі їхні працівники пройдуть перевірку на наркотики. Він також повідомив, що за його командою стежить Управління державної охорони РНБО України.

В акції взяли участь 30 осіб

Слідча група Bihus.Info встановила, хто брав участь у стеженні за співробітниками групи антикорупційних та інформаційних проектів. За їхніми словами, так Служби безпеки України, тобто 30 осіб, якого Bihus.Info впізнав на відеозаписах з готелю. За операцію відповідало Управління захисту національної держави СБУ.

Bihus.Info повідомляє, що за день до збору команди на селищі люди, які забронювали будиночки за одноразовими SIM-картками, організували там корпоратив. Вони прибули під прикриттям і привезли з собою валізи, в яких могло бути обладнання, необхідне для стеження. Журналісти виявили приховані камери на вішалках, стінах і антресолях.

Також вони стверджують, що до встановлення обладнання, ймовірно, залучено Управління оперативно-технічного забезпечення СБУ.

Реакція Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський відреагував за незаконне стеження за журналістами проекту Bihus.Info.

Після інциденту Зеленський особисто спілкувався з головою СБУ. Президент сказав, що “на все це треба знайти відповідь” і запевнив, що СБУ проведе розслідування і знайде винних.

Звільнення начальника управління СБУ через стеження за співробітниками Bihus.Info

Начальник Управління державної охорони РНБО України Романа Семенченка звільнили саме через інцидент із стеженням за редакцією Bihus.Info. Про це ТСН.ua повідомили джерела в СБУ.

«Позиція керівництва СБУ зрозуміла – дії окремих співробітників не можуть кидати тінь на Службу, яка в роки війни робить дуже багато: від підриву Кримського мосту та проведення інших виняткових спецоперацій до ліквідації війни злочинців на російська територія. Тому «штаб» за редакцією Дениса Бігуса однозначно має понести відповідальність. Їх як мінімум на передову відправляти», – повідомило джерело в СБУ.

Офіційний коментар Служби безпеки України

«За оперативною інформацією, яка є в розпорядженні СБУ, на жаль, серед клієнтів торговців, через яких постачали наркотики іншим громадянам, були окремі співробітники Bihus.Info. Зокрема, один із операторів, який фігурував у кримінальному провадженні щодо незаконного виготовлення, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів», – це говорить в новинах.

Водночас СБУ порушила кримінальне провадження за ст. 359 КК України (незаконне придбання, збут чи використання спеціальних технічних засобів отримання інформації). Триває реагування.

“Керівництво СБУ також прийняло відповідні кадрові рішення щодо Управління охорони національної держави та оптимізувало напрями його роботи. Ми вважаємо, що незалежні медіа є невід’ємною частиною сучасного демократичного суспільства і жодні дії окремих осіб не можуть кинути тінь ні на кого з редакціях та на всіх ЗМІ», а всі працівники СБУ зобов’язані діяти виключно на захист національних інтересів держави і суспільства та ефективної протидії ворогу», – додали в СБУ.

Малюська про сором за “роботу” спецслужб

Міністр юстиції Денис Малюська на тлі скандалу зі стеженням за слідчими Bihus.Info підкреслив вінщо в Україні необхідно посилити контроль за діяльністю спецслужб.

«Я переглянув історію BIHUS.Info. Я пишаюся якістю журналістського розслідування. Мені соромно за «роботу» спецслужби… Відповідно до Закону про СБУ, контроль за спецслужбою здійснюють Верховна Рада, Президент і прокуратура. Перший крок президент зробив достроково, звільнивши керівника департаменту. Я вважаю, що потрібна швидка реакція та комунікація всіх органів влади. ІМХО, нам потрібен більший контроль за діяльністю спецслужб в країні», – зазначив він.

Водночас міністр вважає, що на роботі за кордоном (особливо в РФ) і на фронті СБУ є «красивці», там все добре і немає сенсу їм заважати.

За словами Малюської, враховуючи прикуту до України увагу міжнародних ЗМІ, Україна має не більше одного дня, щоб показати «належну відповідь» і направити «правильний меседж».

Читайте також найважливіші новини дня:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський заявив, що працівникам не дозволять мобілізуватись по-новому
Следующий Зеленський скликав Конгрес місцевих і регіональних влад

Нет комментариев

Оставить комментарий