що відомо про шлях Ігоря Грінкевича – Україна


Справи Ігоря Гринкевича продовжив його син Роман Гринкевич.

Львів бізнесмен Ігор Гринкевичзамішаний у корупційному скандалі, за останній місяць отримав дві підозри: у спробі дати хабар у розмірі 500 тис. злотих. доларів працівнику ДБР та про закупівлю одягу та білизни для Збройних Сил України.

Як йому вдавалося всі ці роки уникати відповідальності та що ми досі не знаємо про Ігоря Гринкевича, я пишу NGL.media.

Вперше Грінкевича звинуватили у службовому підробленні, коли він став співвласником згаданої вище «Будівельної компанії «Вєрховина», але через рік рішення та вирок скасували, а справу направили на новий розгляд. Під час ремонту Вірменського собору справа тривала кілька років, у 2016 році суд навіть відправив його на додаткове розслідування, але ще через два роки воно закінчилося нічим.

Через турботу про свою репутацію після 2011 року він більше не фігурував у кримінальних справах особисто, хоча пов’язані з ним компанії неодноразово згадувалися в судових рішеннях.

«Ці підприємства або ухилялися від сплати податків, або не виконували замовлення, або завищували ціни. У головних офісах його компаній проводилися обшуки, але сам Ігор Гринкевич жодних повідомлень про підозру не отримував». – йдеться у повідомленні.

“Укренерго”

Одне з найвідоміших розслідувань – співпраця Ігоря Грінкевича з ДП «Укренерго» у 2019-2020 рр. За даними поліції, співробітники “Укренерго” вступили у змову з “фактичними власниками ТОВ “Вісін Річ” з метою заволодіння бюджетними коштами”.

Цього разу справа знову закінчилася нічим.

«Принаймні вироку в судовому реєстрі немає, є лише ухвали про хід розслідування до квітня 2021 року. Потім з рахунків ГКПП Гринкевичів зняли арешт», – читаємо у повідомленні.

Роман Гринкевич

Безпосередньо бізнесом керував син Ігоря Гринкевича Роман, розповідає в інтерв’ю NGL.media один із його співробітників.

Головне підприємство на чолі з Гринкевичем-молодшим. був Будівельний Альянс Монтажпроект. Тоді журналістів зацікавив тендер на будівництво військового містечка на полігоні Широкий Лан у Миколаївській області. При цьому частину робіт фактично виконувало інше підприємство, за яке на той момент не надійшла оплата.

“Тоді керівником фірми був Роман Гринкевич, саме він підписував документи. А засновником назвали раніше неодноразово судимого за кримінальні злочини житомирянина Артема Гамоцького. Фактично навіть зараз Гамоцького обвинувачують у двох кримінальних справах – грабіж та крадіжка. У 2022 році він був мобілізований до Збройних сил України і розгляд цих справ призупинено. Сьогодні одноосібним власником компанії є Роман Гринкевич” – йдеться у повідомленні.

Разом з батьком він фігурує в новому, найгучнішому скандалі в родині, пов’язаному із закупівлями для Міністерства оборони України.

Нові діаграми

Про родину Гринкевичів знову згадали восени 2023 року.

«У жовтні Рахункова палата оприлюднила звіт, згідно з яким Trade Lines Retail не поставила одягу на 585,4 млн грн за семи договорами, укладеними в лютому 2023 року. Будівельна компанія «Сітіград» також не поставила одяг на 493,5 млн грн, а «Будівельний альянс Монтажпроект» – на 425,1 млн. грн. Обидві компанії мали п’ять контрактів з Міністерством оборони». – йдеться у повідомленні.

Через місяць на київській митниці «Чайка» вилучили комплекти білизни, бойові сорочки, літні футболки та інші речі.

“У рамках виконання раніше укладених контрактів з Міноборони їх транспортували трьома вантажівками MAN. Постачальниками виступили згадані раніше “Трейд Лайнз Рітейл”, “Будівельна компанія “Сітіград” і “Будівельний Альянс Монтажпроект”, – читаємо в розслідуванні.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань у кримінальному провадженні за шахрайським планом Гринькевича і його сім’ї, майно бізнесмена, автомобілі, членів його сім’ї – дружину, сина і тещу, а також двох партнерів і підконтрольні їм компанії накладено арешт. ДБР порушило справу про арешт майна Морозюка та ще одного спільника.

Державне бюро розслідувань наклало арешт на майно Соні Морозюк, колишньої нареченої Романа Гринкевича, підозрюваного в махінаціях із постачанням одягу для Збройних сил України.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський про ситуацію на кордоні з Польщею – треба берегти добросусідство
Следующий Ворог хоче захопити не лише Авдіївку – диктор ОСГВ Таврія ТСН новини 1+1

Нет комментариев

Оставить комментарий