Справа Коломойського: ЄСПЛ почав розглядати скарги адвокатів щодо порушення прав бізнесмена


Юристи стверджують, що з моменту подання скарги до ЄСПЛ ситуація з правами Коломойського значно погіршилася.

Європейський суд з прав людини розпочав розгляд скарги адвокатів бізнесмена Ігоря Коломойського щодо незаконності веденого ним кримінального провадження та допущених під час нього порушень прав і свобод.

Про це повідомив адвокат бізнесмена Олександр Лисак.

«Європейський суд з прав людини почав розглядати справу за нашою скаргою як щодо законності вжитих щодо Ігоря Коломойського, так і щодо законності кримінального провадження нашого клієнта. Ця справа буде важливою для функціонування правозахисної системи в Україні та дотримання верховенства права», – сказав Лисак.

Він також висловив стурбованість продовженням необґрунтованого переслідування та порушення прав Коломойського.

«Повинні констатувати, що з моменту подачі нашої скарги до ЄСПЛ ситуація з дотриманням прав Ігоря Коломойського за останні місяці анітрохи не погіршилася, майже 8 місяців він перебуває під вартою за дійсно безпідставною підозрою на підставі на безпідставних припущеннях», – заявив адвокат бізнесмена.

Він зазначив, що захист буде оскаржувати ці дії в ЄСПЛ.

Читайте найважливіші новини дня:

«Ми змушені продовжувати оскаржувати незаконні дії проти пана Коломойського в ЄСПЛ. Цей крок необхідний для захисту прав і законних інтересів Ігоря Коломойського, оскільки в нашому випадку жоден внутрішній засіб правового захисту не є ефективним», – сказав Лисак.

Він додав, що захист Коломойського розраховує на справедливий і швидкий розгляд справи в ЄСПЛ і очікує рішення, яке відповідатиме міжнародним стандартам прав людини.

Нагадаємо, наприкінці лютого суд у Києві продовжив Коломойському тримання під вартою ще на два місяці. Водночас суд зменшив суму застави до 2,4 млрд грн і зобов’язав бізнесмена пройти все необхідне лікування.

Нагадаємо, Коломойський перебуває під вартою з вересня 2023 року. Бізнесмена підозрюють у шахрайстві, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, і привласненні 5,8 млрд грн ПриватБанку. Усі ці підозри він відкидає.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Генконсульство України в одному з міст Польщі відновило видачу паспортів: що відомо?
Следующий Зеленський заявив, що країни Заходу можуть захистити небо над Україною

Нет комментариев

Оставить комментарий