ТЦК не дає відтермінування – що робити в цьому випадку – ТСН Ексклюзив


Які документи потрібні для отримання відстрочки і чому можуть виникнути проблеми з копіями

У соцмережах активно обговорюється інформація про те, що комісія ТКС та СП може відмовити військовослужбовцю у відстрочці від проходження військової служби без пояснення причин. Мабуть тому, що Радмін у своїй постанові не вказав для цього конкретних підстав.

ТСН.ua з’ясовував, чи так це насправді і що робити в таких випадках людям, які оформляють відстрочку в повному обсязі.

Зараз багато чоловіків приходять до ТЦК та СП, щоб легально відтермінувати мобілізацію. Це стосується інвалідів, багатодітних батьків, викладачів вишів, шкіл і ПТУ.

Як можна трактувати постанову Радміну?

Юристи насправді так кажуть Конкретних підстав для відмови у наданні відстрочки постанова Радміну не визначаєале цей момент можна трактувати по-різному.

«Якщо немає підстав для відмови, то будь-які підстави, наведені комітетом ТКК та СП, також можуть бути визнані такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства. Кожен випадок має бути детально проаналізований з урахуванням загальних положень чинного законодавства та, відповідно до обґрунтування, дає право на відстрочку відповідно до ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та загальні положення чинного законодавства», – пояснює юрист Таміла Алексік.

Коли є реальні підстави для відмови

Спеціаліст наводить приклад, коли комітет ТКК і СП може відмовити у перенесенні.

«Наприклад, якщо заявник подає копії документів на відстрочку, а співробітники TCC мають сумніви щодо їх відповідності Я б радив взяти з собою оригінали документів і надати всі необхідні копії на місці. Або принести копії, але належним чином завірені. .Якщо, наприклад, копія не завірена, TCC, звичайно, може відмовити, є загальні положення, які визначають форму документа для отримання відстрочки– пояснює Таміла Алексік.

Які документи взяти з собою на колаж TCC/TSN.ua

Що робити, якщо відмова необґрунтована

Ваш юрист підкаже, що робити, якщо ТКК безпідставно відмовить вам у відстрочці мобілізації.

«Якщо людина відмовив у перенесенні, і ця відмова була необґрунтованою, то такі дії працівників районного ТЦК можуть бути оскаржені.. Скаргу можна подати в обласний або міський ТЦК і СП, а саме рішення можна оскаржити в суді. У скарзі слід зазначити, що такі підстави для відмови не передбачені загальними положеннями чинного законодавства, пояснює Таміла Алексік.

Чому оригінали документів краще брати з собою?

Юрист додає, що це треба розуміти чому саме тобі відмовили?. Це може статися, навіть якщо ви надали ксерокопії документів для відстрочення, які неправильно або незавірені.

«Наприклад, коли йдеться про рішення суду, копію якого надала ця особа. Працівники ТЦК заходять в електронний реєстр, але чомусь не знаходять там такого рішення. Тому у них є сумніви, чи таке рішення взагалі існує. Це одна з причин відмови. Тому до ВТК треба йти з оригіналами документів і до заяви додавати належним чином завірені копії, щоб у працівників військкомату не було підстав для відмови – пояснює юрист.

Що робити, якщо підстави для відмови далекосяжні

Вона додає, якщо підстави для відмови у відстрочці справді надумані і не передбачені загальними положеннями закону – просто відмовилися, бо хотіли цю відмову слід оскаржити.

«Припустімо, що на вас напали, ви з’явилися в ТЦК після встановленого терміну або не з’явилися особисто і з цієї причини вам відмовили у перерві, то в такому випадку ви повинні подати скаргу на таке рішення. Подайте скаргу до вищої інстанції – вашого міста чи регіону TCC і зауважте, що така відмова є надуманою», – резюмує Таміла Алексік.

Комітети в ТКК ще не сформовані

До речі, інші юристи кажуть, що в багатьох ТЦК досі не встигли створити комісії, які мали б розглядати заяви про відстрочку від мобілізації військовозобов’язаних. Тому документи, подані чоловіками 18 травня, залишаються без розгляду.

Загалом, так стверджують експерти Комітет ТКК та СП має 7 днів на розгляд такого звернення. Про своє рішення представники комісії зобов’язані повідомити військовослужбовця по телефону або електронною поштою.

Фахівці радять перед тим, як йти в ТЦК з проханням про відстрочку, проконсультуватися з юристом, щоб уникнути можливих проблем.

Раніше ТСН.ua розповідав про мобілізацію по-новому: кого обмежать у праві керування авто та як працюватиме ТЦК.

Читайте також:

«Полювання» на ухильників або верховенство права: в армії пояснили, навіщо збирали списки чоловіків для ТЦК у Києві

Мобілізація по-новому: небезпеки неоновлення даних у TCC – детальне пояснення

Розшук ухильників у Києві: скільки чоловіків поліцейські доставили до ТЦК і як це сталося?


Зазначив: ТСН

Предыдущая Хто не повинен ставати на військовий облік 2024: усі винятки
Следующий Росія використовувала 1000 ракет, безпілотників і космічних кораблів на тиждень

Нет комментариев

Оставить комментарий