У британській розвідці оцінили наслідки масштабної кібератаки на “Київстар”


Від атаки постраждали українські урядові ресурси та екстрені служби, а її наслідки тривали щонайменше 48 годин.

Кібератака на “Київстар”ймовірно, була однією з найбільших підривних кібератак на українські мережі з початку повномасштабної війни.

Про це говориться у звіті британської розвідки.

“12 грудня найбільший оператор мобільного зв’язку в Україні, “Київстар”, зазнав кібератаки. Ефект від витівки хакерів тривав щонайменше дві доби, вплинувши на мобільні послуги та послуги передачі даних компанії. Зокрема, кібератака залишила користувачів мобільного оператора сигналу та можливості користуватися Інтернетом. Водночас компанія запевняє, що жодні особисті дані під час атаки не були зламані”, – зазначили розвідники.

Також кібератака порушила роботу сирен повітряної тривоги та деяких банків, банкоматів, а також терміналів торгових точок.

“Оскільки державні ресурси та екстрені служби України постраждали, цей інцидент, ймовірно, є однією з наймасштабніших підривних кібератак на українські мережі з початку повномасштабного”, – додали розвідники.

Хакерська атака на “Київстар” – що відомо

Вранці, 12 грудня, абоненти “Київстару” поскаржилися на збій зв’язку, згодом у компанії заявили про потужну атаку хакерів.

У компанії запевнили, що персональні дані абонентів не скомпрометовані.

13 грудня хакерська група “Сонцепек” із Росії взяла на себе відповідальність за атаку на ІТ-інфраструктуру “Київстару”. Кіберзлочинці пояснили мотиви тим, що компанія забезпечує зв’язок ЗСУ.

15 грудня фахівці компанії відновили доступ до мобільного Інтернету по всій підконтрольній Україні території. Послуга працює за всіма стандартами зв’язку, зокрема 4G.

У компанії “Київстар” пообіцяли компенсацію для абонентів мобільного оператора через масштабну кібератаку.

Читайте також:
Источник: ТСН.ua

Предыдущая стан двох постраждалих – критичний – новини 1+1 — Україна
Следующий Померов висловився про мобілізацію: мають змінити підходи

Нет комментариев

Оставить комментарий