У Дніпрі розпочався Третій Міжнародний Етномузикознавчий Симпозіум «Актуальні питання східноєвропейської етномузикології».


У Дніпрі розпочався Третій Міжнародний Етномузикознавчий Симпозіум «Актуальні питання східноєвропейської етномузикології».

Він організований Дніпропетровською академією музики імені М. Глінки спільно з відділом етномузикології Центру науки Академії музики і театру Литви.

До участі в Симпозіумі запрошені науковці, здобувачі наукових ступенів, виконавці-реконструктори народної музики, викладачі та студенти ВНЗ.

Захід проходить протягом 3-х днів очно (для фахівців академії) та у режимі online на платформі ZOOM. Його тематика: «Вектори наукових досліджень традиційної музики у ХХІ столітті».

Під час Симпозіуму учасники слухають доповіді, лекції, переглядають презентації провідних етномузикологів, етнохореологів, етнологів України (міста Дніпро, Львів, Київ, Кропивницький, Харків) та Європи (Литва, Латвія).
Зокрема, вони обговорили результати етноінструментознавчих досліджень та питання етнопедагогіки і актуалізації народної музики у сучасному світі.

Також слухачів чекають презентації видань, круглий стіл і дискусії, присвячені проблемам дослідження та збереження народної музики.

Від імені голови Дніпропетровської обласної ради учасників симпозіуму привітала Ірина Корчемаха, заступник начальника управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти – начальник відділу виконавчого апарату обласної ради.

«Ми вдячні організаторам, що у такий складний час вони продовжують займатися дослідженнями, обмінюватися досвідом із науковцями з інших країн світу, залучати студентів і музикознавців до проблематики охорони музичної спадщини, її збереження і передачі наступним поколінням. Ваша робота неоціненна, адже саме завдяки науковому підходу, музикознавцям досліджується й наша спадщина. Лише Ви можете сказати чим звучання цимбал у Литві відрізняється від звуків цимбал на Закарпатті, дослідити типи наспівів слобожанського фольклору. Саме Ви готуєте підґрунтя для підготовки і написання номінаційних досьє. Без особистого внеску дослідників фольклору і науковців люди б не узнали і про наші козацькі пісні Дніпропетровщини».


ДЖЕРЕЛО (ОФІЦІЙНО): ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА, посилання: oblrada.dp.gov.ua..

Автор публикации

не в сети 4 недели

Редактор

Комментарии: 1Публикации: 3214Регистрация: 23-10-2016
Предыдущая Житлові субсидії в опалювальному сезоні 22/23 – які зміни відбулися?
Следующий Будьте особливо обережними протягом наступних днів – Микола Лукашук попередив жителів Дніпропетровщини

Нет комментариев

Оставить комментарий