У США Конгрес заборонив президенту оголошувати про вихід із Альянсу


У США ухвалили важливі зміни

Конгрес схвалив закон, який забороняє будь-якому президентові виходити Сполучені Штати з НАТО без схвалення Сенату чи акту Конгресу.

Про це пише The Hill.

Захід, який очолювали сенатори Тім Кейн та Марко Рубіо, був включений до щорічного закону про санкціонування національної оборони, який було ухвалено Палатою представників у четвер і, як очікується, буде підписано президентом Байденом.

Це положення підкреслює прихильність до Конгресу альянсу НАТО, який був об’єктом гніву колишнього президента Трампа під час його перебування на посаді. Альянс набув нового значення при Байдені, особливо після повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року.

“НАТО зберегло силу у відповідь на війну (президента Росії Володимира) Путіна в Україні та зростання викликів по всьому світу”, – сказав Кейн у заяві. Він додав, що законодавство «підтверджує підтримку США цього важливого альянсу, який є основою нашої національної безпеки. Це також надсилає серйозний сигнал авторитарним режимам по всьому світу про те, що вільний світ залишається єдиним».

Рубіо сказав, що цей захід став критичним інструментом для спостереження за Конгресом.

“Ми повинні переконатися, що захищаємо наші національні інтереси та безпеку наших демократичних союзників”, – сказав він у заяві.

Під час свого терміну Байден багато інвестував в альянс НАТО, направивши більше військ та військових ресурсів до Європи як демонстрацію сили проти війни Путіна. Він також спостерігав розширення альянсу із включенням Фінляндії та постійними зусиллями забезпечити повне приєднання Швеції.

Трамп, який є фаворитом кандидатури у президенти від Республіканської партії, направив неоднозначні повідомлення про альянс напередодні 2024 року. Прихильники колишнього президента кажуть, що його жорсткі виступи та критика альянсу надихнули країни-члени виконати свої зобов’язання щодо досягнення 2 відсотків витрат на оборону, полегшуючи тягар США.

Але критики Трампа кажуть, що риторика колишнього президента послаблює єдність та силу цілей альянсу. І вони висловили стурбованість, що Трамп відмовиться від зобов’язань США щодо пакту про взаємну оборону альянсу або повністю виведе США.

Раніше повідомлялося, що американські конгресмени пішли на канікули, не ухваливши допомоги Україні. Спікер Палати представників Майк Джонсон не підтримав пропозицію лідера демократів у Сенаті Чака Шумера щодо продовження на тиждень роботи обох палат Конгресу США щодо прийняття додаткового фінансування для України перед Різдвом.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.


Источник: ТСН.ua

Предыдущая На громаду Сумщини за день ворог скинув 19 хв.
Следующий На Харківщині чути вибух — Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий