Україна отримає від Аргентини бойові літаки Super Etendard: подробиці – Україна


Аргентина планує передати Україні п’ять бойових літаків Super Etendard.

Президент Аргентини Хав’єр Майлі схвалив розроблений Міноборони план відправлення в Україну п’яти бойових літаків Super Etendard, які були зняті з озброєння в Аргентині через ембарго, введене Великою Британією щодо Буенос-Айреса внаслідок війни на Мальвінах. .

Про це пише видання Інформація.

«Участь Франції є ключовою для подолання цієї геополітичної перешкоди, і міністр закордонних справ (Діана) Мондіно та міністр оборони Луї Петрі тижнями працювали над просуванням цього секретного процесу, який також залучає Сполучені Штати та НАТО», — йдеться у повідомленні.

Мондіно обговорював це питання під час зустрічей у Парижі з міністром закордонних справ Франції Стефаном Сежурне, під час секретної зустрічі з НАТО в Брюсселі та під час візиту до Білого дому радника Джо Байдена з національної безпеки Джейка Саллівана.

Розмови про літаки для України продовжаться під час європейського туру Петрі, який розпочався цього тижня. Міністр оборони Аргентини також відвідає штаб-квартиру НАТО та разом із міністром закордонних справ візьме участь у Саміті миру, організованому Зеленським у Швейцарії. Під час заходів Петрі ухвалюватиме рішення відправити п’ять літаків Super Etendard до Європи, щоб допомогти Україні у війні з Росією.

Проте волевиявлення президента стикається з геополітичною перешкодою. П’ять бойових літаків зберігаються на базі ВПС Еспора в Пуерто-Бельграно через необхідність мати боєприпаси, щоб пілот міг катапультуватися зі свого крісла в екстреній ситуації.

Аргентина не має доступу до цих частин через ембарго, накладене Сполученим Королівством, і з моменту прибуття в країну літаків 2019 року вони не використовувалися – Лондон ніколи не дозволить спустити на воду ці кораблі, які продемонстрували їх стратегічне значення. значення під час війни на Мальвінах.

План уряду Аргентини передбачає обхідний шлях для подолання британського ембарго та надання Україні доступу до військових кораблів у Пуерто-Бельграно.

Аргентина обміняла б Super Etendard з Францією на іншу військову техніку – безпілотники або гелікоптери, як пропонується, – і адміністрація Еммануеля Макрона відповідала б за ремонт літаків, щоб вони могли воювати з Росією.

Однак план Аргентини стикається з новими ускладненнями. Макрон програв загальні вибори в Європейському Союзі та призначив вибори у Франції до кінця місяця, щоб підтвердити своє політичне лідерство.

Це означає, що він не буде приділяти багато уваги питанням поза державним порядком денним, і може статися так, що поразка на виборах означатиме кінець його функції президента Франції. Якщо це станеться, наступником Макрона може стати лідер ультраправого блоку Марін Ле Пен. А вона, у свою чергу, наближена до Путіна і вважає, що Франція має зменшити свою роль у війні між Україною та Росією.

Нагадаємо, раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Україна отримає від Франції бойові літаки Mirage 2000.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський звернувся до лідерів G7
Следующий Зеленський назвав точну кількість учасників першого світового саміту у Швейцарії

Нет комментариев

Оставить комментарий