В Україні знову можуть бути відключення електроенергії: самі знаєте – Україна


У диспетчерському центрі Укренерго прогнозують можливе повернення до планових обмежень споживання.

У зв’язку з масованими ворожими ракетними і безпілотними обстрілами українських електростанцій, що спричинило значні збої в енергосистемі, через кілька днів в Україні можуть знову ввести безстрокові відключення електроенергії.

Про це він повідомляє “Укренерго”.

З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів атакували всі основні теплові та гідроелектростанції. Через значні руйнування вони не можуть виробляти стільки електроенергії, скільки було до початку цих атак.

Крім того, у весняно-літній період на електростанціях проводяться планові ремонтні роботи. Це передбачені законодавством заходи, які відбуваються щорічно. Вони необхідні для підготовки енергоблоків до роботи під великим навантаженням у наступному опалювальному сезоні.

«Це може збільшити або зменшити дефіцит енергосистеми, але це не головний його фактор. Дефіцит енергосистеми викликаний руйнуванням обладнання на українських ТЕС і ГЕС внаслідок обстрілів РФ. – наголошує енергетик.

Зокрема, виведення атомних блоків на плановий ремонт є вимушеним заходом, який не можна скасовувати чи відкладати, кажуть в Укренерго. Адже від успіху ремонтної кампанії влітку залежить не лише ефективна робота АЕС наступної зими, до якої зараз триває підготовка, а й ядерна безпека загалом.

«Диспетчерська станція «Укренерго» використовуватиме всі можливі інструменти для покриття дефіциту. У разі перевищення регіонами лімітів споживання, встановлених Укренерго, обленерго застосовуватимуть погодинні графіки відключень, відповідно до затвердженої черговості… Споживайте електроенергію економно, це дозволить мінімізувати використання планових відключень», – закликають енергетики.

Нагадаємо, раніше… Президент правління НАЕК “Енергоатом” Петро Котін вже попередив, що з наступного тижня “Укренерго” знову встановить ліміти на споживання електроенергії.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський зазначив, що партнери підтвердили посилення української ППО
Следующий Як зміниться нічний тариф після подорожчання електроенергії, новини 1+1 - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий