Він утік із Росії та воює за Україну: боєць РДК “Івар” про те, що відбувалося в РФ на початку вторгнення


Боєць “Російського добровольчого корпусу” (РДК) “Івар” втік з Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну та приєднався до боротьби проти путінського режиму.

В ексклюзивному інтерв’ю TSN.ua він розповів, ким був у Росії, як працівники ФСБ проводили у нього обшуки — що шукали та про що допитували, і чому вирішив тікати до України.

Плани на навчання обірвала ФСБ

Хлопець родом із Сибіру. До початку повномасштабного вторгнення йому було 17 років. “Івар” навчався у школі, потім вступив до коледжу.

“Але, на жаль, мої плани обірвалися, бо мене цікавили люди зі спецслужб — ФСБ, відділ боротьби з екстремізмом. Я був футбольним фанатом. І паралельно серед друзів поширював позицію, що суперечить політиці нинішньої влади в РФ”, — каже боєць.

Обшуки на випускному та будинки

За словами Івара, співробітники ФСБ приходили з обшуками на його випускний у школі.

“Вони хотіли взяти мене відразу після випускного, але передумали. Потім, коли я винайняв квартиру окремо від батьків, до мене прийшли о сьомій ранку. Сказали збирайся, поїдемо до батьків, поспілкуємося. Вони повністю читали мої соцмережі, прослуховували телефонні дзвінки. Ну і були питання щодо мого ставлення до війни”, – розповів боєць.

Хлопець каже, що стежив за новинами упродовж лютого 2022 року, бо не розумів, як у сучасному світі може розпочатись повноцінна війна.

“Коли 24 лютого прокинувся вранці, відкрив “Телеграм” та побачив новини, я просто був у жаху. Мені дуже хотілося виїхати до України. Мені було 17 років, тож самостійно виїхати з країни я не міг. Я шукав інформацію у різних чатах. В одному з них написала людина, яка хоче поїхати, напишіть мені в особисті повідомлення — збираємо групу та їдемо. Я написав”, – каже Івар.

План був наступний: треба доїхати до Челябінська, сісти до автобуса, доїхати до кордону Росії з ЄС.

“Там би нас підібрали люди з “Карпатської Січі”, така організація є. Я зрозумів, що ніби нормальні хлопці. Але людина зникла з радарів, взагалі не виходила на зв’язок. З’ясувалося, що її пов’язала ФСБ. Я почистив весь “Телеграм” і у мене з того моменту почалася параноя, що за мною прийдуть. Приблизно 30 травня 2022 року прийшли з обшуком до мене додому”, – розповів “Івар”.

“Я не хотів, щоб в Україні було так, як у Росії”

“Івар” каже, що зі свідомого віку прийняв “правильний бік у цьому конфлікті” – бік України.

“Бо мені здається, що українська держава, українське суспільство мені ближчі своїми поглядами та громадянською позицією. Тому що це вільна країна, це люди, які обирають, як їм жити. У Росії, на жаль, такого нема. І я хотів виступити проти цієї сваволі, цього жаху, що обрушився на цю країну. Я не хотів, щоби в Україні було так. Не хотів, щоб в Україні було таке життя, як у Росії”, – розповів Івар.

Допити ФСБ

За словами бійця, рано вранці до нього прийшли співробітники ФСБ і відвели до будинку батьків.

“Вони вже були готові, я їх попереджав, що таке можливо, що прийдуть знову з обшуком. Проводили бесіду, ставили запитання щодо моїх повідомлень у соцмережах, як я там висловлювався з приводу війни. Я там підтримував полк “Азов”. Говорив, що справжні росіяни воюють там проти РФ. Щось на кшталт такого коментаря було. Вони мені показували, як я в коментарях сперечався з росіянином щодо їхньої позиції. Говорив, що вони ідіоти. Дискредитував, скажімо, російську армію”, – розповів Івар.

ФСБ також шукала вдома якихось екстремістських матеріалів, книг, каже боєць.

“Знайшли якийсь там відеоролик, який видався їм екстремістським, на сторінці в соцмережі. Далі була така розмова, що на мене зараз оформлюють ще одне адміністративне правопорушення або я говорю те, що їм потрібно. Тоді мені виписують попередження та відпускають. Я розумів. , що на основі цього порушити кримінальну справу. Але це був шанс відкласти всі ці справи. Тому я погодився”, – розповів “Івар”.

Боєць каже, що під час допиту він залишився утрьох із співробітниками спецслужби. Вони запитували, якщо хлопець відповідав на них “неправильно”, вони говорили як “правильно” відповісти.

“Відповідно, змусили на себе наговорити про те, що я супер мега екстреміст. Що я дуже хотів зруйнувати державний устрій РФ, хотів відокремити Тюмень від РФ, взагалі люто. Але справа в тому, якщо просто хотів, то це попередження. Але я розумів. Коли вони знайдуть, за що взятися за мене, дадуть кримінальну справу, цей матеріал підкріплюватиме їх звинувачення… Вони пішли і все.Потому мене викликали знову перевірити, підписати.Попросили одного свідка, який може підтвердити мої слова.Я покликав свого товариша. Потім я теж ходив, зазначався, стояв на обліку, раз на місяць мав ходити до поліцейської дільниці, відповідати на запитання, підписувати, що я ніде не беру участі”, — каже Івар.

Як ставилися до цього батьки

Зрозуміло, що не позитивно. Тому що їх викликали до ділянки, відбувалися обшуки вдома. Вони питали, навіщо мені це взагалі треба, чим займаюся. Говорили вчись, не лізь нікуди. Ну, а мені на рівному місці не сиділося”, – розповів “Івар”.

На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео Переслідування ФСБ. Обшуки. Виїзд із Росії. Ідеологія “РДК”. Війна України Тяжке поранення.

Читайте також:


Источник: ТСН.ua

Предыдущая Візит до Аргентини та зустріч із Байденом – Зеленський розповів про міжнародні поїздки
Следующий Українські військові отримали першу партію нових безпілотників AQ 400 Scythe: подробиці

Нет комментариев

Оставить комментарий