Виїзд дитини за кордон в 2024 – чи потрібна згода батька від нотаріуса – Україна


Правила перетину кордону України з дітьми 2024 залишаються актуальною темою для багатьох сімей. Знання цих нюансів особливо важливо в умовах воєнного стану, що триває.

Після початку повномасштабної війни багато матерів виїхали за кордон рятувати своїх дітей. Після 24 лютого 2022 року ці перетини кордону з дітьми стали простішими, але є деякі особливості.

Детальніше про правила перетину кордону з дітьми у 2024 році читайте на ТСН.ua.

Чи можна в 2024 році вивезти дитину за кордон до матері без згоди батька?

Відповідно до законодавства України, виїзд за кордон дитини до 16 років дозволяється лише у супроводі дорослих. Залежно від ступеня спорідненості необхідно пред’явити певний перелік документів

Тому, якщо дитина їде з одним із батьків або опікунів, то в умовах воєнного станутривалістю з 24 лютого 2022 року по сьогоднішній день, нотаріальна згода другого з батьків не потрібнаПотрібно лише мати при собі оригінал свідоцтва про народження дитини.

При подорожі з близькою людиною – бабусею, дідусем, мачухою, вітчимом або повнолітніми братом чи сестрою – супроводжуючій особі необхідно мати оригінал свідоцтва про народження дитини та документи, що підтверджують родинні зв’язки.

Якщо дитина виїжджає за кордон з третьою особою, яка не є родичем, то потрібна письмова заява одного з батьків (засвідчена органом опіки та піклування) або нотаріально засвідчена згода дитини на виїзд за кордон. Також необхідно мати оригінал свідоцтва про народження дитини, її закордонний паспорт, якщо є, та закордонний паспорт дорослого.

Для отримання нотаріальної згоди від одного або обох батьків вони повинні надати нотаріусу оригінали паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків та свідоцтва про народження дитини.

Що робити, якщо батько не дає згоди на виїзд дитини за кордон?

Як уже зазначалося, під час воєнного стану дитина до 16 років може виїхати за кордон за згодою одного з батьків. Також, якщо дитина виїжджає з України з третьою особою, достатньо згоди лише одного з батьків.

Раніше, до введення воєнного стану в Україні, щоб перетнути кордон, наприклад, з мамою, потрібно було отримати згоду батька. Вона була нотаріально завірена, і без неї дитина не мала права виїжджати з країни.

Якщо батько не давав згоди на виїзд дитини за кордон, то матері були змушені вирішувати ситуацію особисто або звертатися до суду за дозволом на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Які документи потрібні для виїзду за кордон з дитиною в 2024 році

Для виїзду за кордон з дитиною до 16 років потрібен перелік основних документів:

  • паспорт для виїзду за кордон для матері (виїзд з дитиною);
  • закордонний паспорт дитини (за наявності) або свідоцтво про народження дитини.

Водночас діти старше 14 років можуть подорожувати до багатьох країн за ID-карткою. Мова йде про Туреччину і Грузію. Діти старше 16 років зазвичай можуть виїхати з України самостійно.

Більш того, в Україні є чоловіки, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років. У період воєнного стану та мобілізації вони можуть перетинати український кордон.

Але для цього чоловік повинен надати прикордонній службі пакет документів, серед яких: свідоцтво про народження дитини (дітей) та документ, що підтверджує, що дитина виховується одним із батьків (а саме батько).

Таким підтвердженням може бути:

  • свідоцтво про смерть матері дитини;
  • рішення суду про позбавлення матері батьківських прав;
  • рішення суду про визнання матері безвісно відсутньою;
  • рішення суду про визнання матері померлою.

У деяких випадках рішенням суду також може бути підтверджено, що дитину відібрано у матері без позбавлення її батьківських прав.

Читайте також:

Підпишіться на наші канали на Телеграма І Viber.


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський заявив, що протиповітряна оборона є пріоритетом України на саміті НАТО
Следующий 9 липня Зеленський прибув до Вашингтона на саміт НАТО

Нет комментариев

Оставить комментарий