Воєнна економіка, обстріли Дніпропетровської області, ситуація з пальним і декомунізація


Микола Лукашук взяв учать у марафоні на телеканалі «Дніпро ТВ». Відповідаючи на питання про евакуацію до області підприємств із зони бойових дій, голова обласної ради розповів:

«Економіка в умовах воєнного стану повинна працювати. Люди — отримувати зарплатню, підприємства — платити податки. Нещодавно до нашої області переїхали 4 підприємства, які раніше працювали у зонах бойових дій. Їх забезпечили приміщеннями для роботи, підключили до електрики, створили усі умови для роботи. До того ж 7 компаній розмістили у нашій області свої склади, обладнання і починають свою діяльність».

Микола Лукашук також розповів, що наразі в області вже працює Краматорський завод спеціального кріплення. Готується до початку виробництва швейне підприємство, завод із виробництва промислових машин, а також починає функціонувати мережа кав’ярень із Сєвєродонецька.

Щодо обстрілів Дніпропетровської області голова облради зазначив:

«Дійсно, все частіше обстрілюють Синельниківський район. Він знаходиться поруч з двома зонами бойових дій. Під обстрілами — Великомихайлівська громада, Межівська, Покровська, адже за 20 ким від них вже знаходяться позиції ворога. Частина населення виявила бажання виїхати в більш безпечне місце і ми допомогли з евакуацією».

Говорили і про перебої з постачання пального. Це пов‘язано з обстрілами російськими окупаційними військами нафтобаз і блокадою українських портів. Голова Дніпропетровської обласної ради зазначив, що Уряд робить все для вирішення питання: «Ми повинні розуміти, що пальне будуть доставляти з країн ЄС і його вартість дещо зросте. До цього треба бути готовими. Намагатимемося, аби це зростання будо мінімальним, наскільки це буде можливо. Ситуація прояснитися протягом найближчих тижнів».

Також напередодні 9 травня важливим питанням залишається декомунізація і правильне розуміння подій Другої світової війни:

«В Україні діє закон про декомунізацію. В його рамках вже були демонтовані пам‘ятники та елементи, які пов‘язані із Радянським Союзом, і зараз також цей процес продовжується. Втім ми повинні розуміти, що монументи, присвячені боротьбі з нацизмом, стосуються кожного народу, який тоді протистояв фашистській Німеччині. Росія не має права привласнювати ці заслуги лише собі. Насправді, Україна — серед тих держав, які понесли найбільше втрат у Другій світовій, і про це потрібно пам‘ятати».

Предыдущая Відбудова України після війни з рф — таку тему сьогодні обговорювали зі світовою спільнотою
Следующий Дніпропетровщина отримала 100% фінансування у сфері соціального захисту

Нет комментариев

Оставить комментарий