Зеленський і Шмигаль провели зустріч щодо співпраці з сусідами в ЄС


«У мене була зустріч із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем – фактично стратегічна зустріч на все перше півріччя в роботі з нашими сусідами по Європейському Союзу. Ми обговорили заплановані деталі міжурядової співпраці з Польщею, Словаччиною, Чехією. Республіка, Румунія та Болгарія. Домовленості, які вже є. Домовленості, яких вони мають досягти. Дуже значні”, – сказав він.

Зеленський додав, що лідерство в політиці сусідства додає лідерство всій державній політиці.

“І я вдячний кожному з наших сусідів – кожній країні, кожному лідеру, які готові до абсолютно прагматичних і взаємовигідних відносин і підтримують виконання наших домовленостей. Нам потрібна продуктивність з кожним сусідом в Європейському Союзі”, – зазначив він. .

Саміт ЄС

У червні 2023 року Єврокомісія запропонувала створити для України спеціальний механізм, за яким до 2027 року будуть надаватися гранти та кредити на суму до 50 млрд євро. Він покликаний замінити поточну підтримку ЄС для України в рамках Програми макроекономічної фінансової допомоги, термін дії якої закінчився наприкінці 2023 року.

У грудні 2023 року на саміті лідерів Європейського Союзу прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на погоджене Брюсселем надання Україні макрофінансової допомоги.

1 лютого всі 27 національних лідерів блоку знову зустрінуться в Брюсселі, щоб спробувати домовитися про надання фінансової допомоги Києву.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Безпілотник підпалив склад російських протитанкових мін – відео
Следующий Держборг України у 2023 році зріс вдвічі – чому ТСН новини 1+1 – Гроші

Нет комментариев

Оставить комментарий