Зеленський легалізував медичну марихуану в Україні


Увечері в четвер, 15 лютого, на плакаті з’явилася інформація про підписання акта президентом.

Цей закон допоможе регулювати торгівлю канабісом виключно в медичній, промисловій та науковій діяльності в Україні. Це допоможе спростити медичне використання ліків з конопель.

Законопроект передбачає:

  • розповсюдження марихуани в розважальних цілях і надалі вважатиметься кримінальним злочином і підлягатиме поліцейському розслідуванню відповідно до закону;
  • виробництво препарату буде контролюватися на всіх етапах;
  • Тільки юридичні особи, які отримають відповідну ліцензію та сертифікат GMP, зможуть вирощувати коноплі під цілодобовим відеоспостереженням з доступом для поліції;
  • кожен кущ буде індивідуально закодований для відстеження руху рослин до пацієнта;
  • ліки на основі медичної марихуани можна придбати лише за електронним рецептом, який лікар випише пацієнту відповідно до його стану, як і у випадку з морфіном.

Що передувало

Наприкінці грудня народні депутати від фракції «Батьківщина» зареєстрували в парламенті проект постанови про визнання недійсним рішення Верховної Ради про його прийняття у другому читанні та в цілому законопроекту про легалізацію медичної марихуани.

Так, парламент зможе заблокувати його підписання лише в середині січня наступного року. Тоді доведеться чекати підпису президента. Зважаючи на те, що закон набуде чинності лише через півроку, тож він набуде чинності не раніше липня 2024 року.

Легалізація медичної марихуани в Україні.

Нагадаємо, у лютому 2023 року профільний комітет Ради підтримав законопроєкт про використання марихуани в медичних цілях. Президент Володимир Зеленський також виступив за легалізацію медичної марихуани та її вживання всіма, хто цього потребує.

21 грудня 2023 року Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за легалізацію медичної марихуани в країні, що дозволяє використовувати ліки на основі канабісу, їх виробництво та наукові дослідження. За відповідне рішення проголосували 248 народних депутатів.

Зараз, після ухвалення, потрібно пів року, щоб закон набрав чинності. Так, уряду дається півроку, протягом якого він має розробити всі постанови та розпорядження, щоб цей закон набрав чинності.

Детальніше про легалізацію медичної марихуани і чим вона може допомогти українським пацієнтам читайте в матеріалі РБК-Україна за посиланням.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Втрати ворога – українські воїни взяли в полон 11 росіян – Україна
Следующий Арестович заявив, що Путін не хоче воювати з Україною: як він це пояснив

Нет комментариев

Оставить комментарий