Зеленський на конференції в Мюнхені про Авдіївку, Путіна та мобілізацію – основні заяви


Повний текст виступу Зеленського на Мюнхенській конференції з безпеки:

Доки світ терпітиме Путіна?

На початку свого виступу Зеленський нагадав, що війна в Україні – це загроза для всього світу, наскільки це війна проти будь-яких принципів.

«Але як довго світ буде дозволяти Росії залишатися в такому стані? Це головне питання сьогодні. Чим довше триває агресія Росії проти заснованого на правилах світового порядку, тим більше змін вона викликає. Людям, можливо, доведеться жити у світі, де локальні війни не залишаються локальними.”Будь-який спалах війни ризикує перетворитися на глобальну катастрофу”, – сказав він.

За словами Зеленського, використання їжі чи міграції як зброї може порушити існуючий регіональний баланс і зруйнувати багато політичних систем – не лише в Європі, а й на Близькому Сході, в Африці та Америці.

“Можливо, Європа переживає час, коли питання застосування статті 5 Договору НАТО стоятиме зовсім не перед Вашингтоном, а перед європейськими столицями. Таких “ймовірно” сотні, мабуть. 23 лютого 2022 р. один із них був. Тепер вони стали частиною реальності. “А чого нам не вистачає в цій реальності? Безпеки. Безпеки. Ні найбільшої, ні найменшої країни”, – додав президент.

Про Авдіївку

У своїй промові Зеленський згадав про Авдіївку, з якої вчора ввечері вийшла українська армія. Він підкреслив, що це сталося через недостатню підтримку України з боку міжнародних партнерів.

«Україна може перемогти. Наші дії обмежені лише асортиментом і достатністю озброєння. Але це залежить не тільки від нас. І ситуація в Авдійці це підтверджує. На жаль, утримання України в штучному дефіциті озброєння, особливо нестачі артилерії та далекобійності, дозволяє Путіну адаптуватися до інтенсивності бойових дій», – сказав президент.

Пізніше, відповідаючи на запитання, Зеленський пояснив, що рішення про відкликання з Авдіївки було правильним, професійним і справедливим, а також спрямоване на збереження кадрів.

«Для нас це найважливіше завдання. Ми дбаємо про своїх людей, про своїх воїнів – бо це захист. Зброя наших партнерів допомагає відновити мир на нашій території, але перш за все військові захищають людей. Тому, щоб не потрапити в оточення, було прийнято рішення відійти на інші рубежі», – сказав він.

Путін – бандит

Крім того, Зеленський розкритикував світ за недостатню жорсткість щодо Путіна і назвав російського диктатора бандитом.

“Після вбивства Навального було б абсурдом сприймати Путіна як законного лідера російської держави, він бандит, який утримує владу за допомогою корупції та насильства. Прийти на його інавгурацію, потиснути йому руку, бачити в ньому рівного – це було б зневага до природи політичної влади», – сказав глава держави.

Президент додав, що у Путіна є два варіанти – або сидіти на лаві підсудних, або бути вбитим кимось зі своїх прихильників.

“У нього є тільки два варіанти – піти до суду або бути вбитим кимось зі своїх прихильників. Наше завдання – знищити джерело дестабілізації, і це справедливо”, – сказав Зеленський.

Він також закликав вжити всіх можливих заходів для перемоги над російським режимом.

“Ми повинні зробити не просто щось, а все можливе, щоб перемогти агресора. Пам’ятайте, що диктатори не йдуть у відпустку”, – наголосив президент.

Просто мобілізація

Коментуючи питання мобілізації, Зеленський наголосив, що вона має бути справедливою. А «справедливість» полягає в тому, що військовослужбовців на ротації мають замінити професійні та навчені військові.

«Питання чесної мобілізації – це питання ротації. Ви втомилися, вам потрібно відновлюватися. Виходите відновлюватися, а на ваше місце приходить інша людина, професіонал, який пройшов відповідну підготовку. І від цього залежить мобілізація», він додав. сказав президент.

Зеленський додав, що одна кількість людей потрібна для захисту та оборони країни, а інша – для контрнаступу. «Тому питання мобілізації – питання складне», – пояснив він.

Україна здивує Росію безпілотниками

Зеленський розповів про розвиток вітчизняного виробництва безпілотників і систем радіоелектронної боротьби. За його словами, Україні є чим здивувати Росію на полі бою цього року.

“Ми почали розвивати виробництво безпілотників. Позитивно для нас і негативно для Російської Федерації, ми їх здивуємо цього року системами безпілотників, системами радіоелектронної боротьби. Це наші вітчизняні технології”, – сказав він.

Проте президент додав, що “це паралельний шлях, на якому ми чекаємо допомоги партнерів”.

Про Трампа

На запитання про кандидата в президенти США Дональда Трампа Зеленський відповів, що не раз запрошував його в Україну, щоб побачити, якою є війна насправді.

“Якщо Трамп прийде, я готовий піти з ним на фронт. Якщо ми хочемо говорити про те, як закінчити війну, ми повинні показати тим, хто приймає рішення, як виглядає справжня війна. Не війна в Instagram, а Справжня війна», – наголосив президент.

Вступ України до НАТО

Зеленський також прокоментував ситуацію, пов’язану зі вступом України до НАТО. Він подякував альянсу за важливі рішення, прийняті на минулорічному саміті у Вільнюсі, які дали поштовх на шляху євроатлантичної інтеграції.

Однак президент України відмовився коментувати дату вступу України до НАТО, зазначивши, що це питання має бути передане генеральному секретарю Альянсу Єнсу Столтенбергу.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая опозиціонер розповів про Україну та війну - новини 1+1 - Ексклюзив ТСН
Следующий Кирило Буданов оцінив, чи вирішить Росія застосувати ядерну зброю в Україні

Нет комментариев

Оставить комментарий