Зеленський наказав створити війська безпілотних систем


Зеленський наказав створити війська безпілотних систем

Як пояснюється, створення Військ безпілотних систем необхідно для підвищення спроможностей Збройних Сил України.

«Кабінету Міністрів України із залученням Генерального штабу Збройних Сил України опрацювати питання створення військ безпілотних систем у структурі Збройних Сил України як окремого роду військ і на основі за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України», – йдеться в Указі №51/2024.

Пізніше Зеленський у відеозверненні зазначив, що створення нового виду військ має дати цілком конкретний результат найближчим часом.

«Дрони – безпілотні системи – довели свою ефективність у боях на землі, у повітрі та на морі. Україна дійсно змінила ситуацію в Чорному морі завдяки безпілотникам. Відбиття атак на землі відбувається багато в чому завдяки безпілотникам. Масштабне знищення окупантів та їх техніки також здійснюється за допомогою безпілотників», – зазначив президент.

За його словами, наразі перелік завдань зі створення нових сил чіткий:

  • спеціальні штатні станції для роботи з дронами;
  • спеціальні підрозділи та їх ефективна підготовка;
  • систематизація досвіду та постійне масштабування виробництва, а також залучення найкращих ідей та найкращих спеціалістів у цій галузі.

Президент зазначив, що це спільне завдання і армії, і Міноборони, і уряду.

Зауважимо, що Україна це вже зробила Централізоване управління безпілотними системами. Його створили для моніторингу використання безпілотних і роботизованих повітряних, наземних і морських систем. А також моніторинг готовності військових частин Збройних Сил України з використанням безпілотних комплексів до виконання завдань за призначенням, стратегічне планування та координація застосування.

Мільйон безпілотників FPV для ЗСУ

Ще у грудні минулого року президент України Володимир Зеленський заявив, що у 2024 році наша країна планує розробити та передати захисникам мільйон безпілотників. Пізніше виявилося, що мова йшла лише про FPV-дрони.

Нещодавно повідомлялося, що Агентство з оборонних закупівель цього року планує укласти контракти на «сотні тисяч» безпілотників.

Детальніше про те, чи може така кількість безпілотників змінити хід війни, експерти розповіли в коментарі РБК-Україна.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Напад на готель у Харківській області: в ОВА повідомили про стан постраждалих жінок
Следующий Після гучного дипломатичного скандалу Дуда зробив нову заяву – ТСН, новини 1+1 – Świat

Нет комментариев

Оставить комментарий