Зеленський про підписання угоди про гарантії безпеки – ТСН, новини 1+1 – Україна


Президент України перебуває з робочим візитом у Німеччині.

Сьогодні, 16 лютого, Президент України Володимир Зеленський і канцлер Олаф Шольц підписали в Берліні угоду про гарантії безпеки.

Про те, що повідомили Зеленський у телеграмі.

«Сьогодні ми з Олафом Шольцем підписали Угоду про безпекову співпрацю та довгострокову підтримку між Україною та Німеччиною. Безпрецедентний документ, який забезпечує німецьку підтримку України на рівні понад 7 мільярдів євро на цей рік. Це зброя, для якої вже є конкретні контракти Угода визначає чітку позицію Німеччини щодо санкцій проти агресора, трибуналу та заморожування активів Угода також передбачає механізм екстрених консультацій у разі можливого майбутнього військового нападу Росії на Україна. Дякую Німеччині і всьому німецькому народу за солідарність з нашою державою і нацією, за всю підтримку і допомогу», – сказав президент.

Безпекові угоди для України

15 січня Канада передала Україні на погодження проект двосторонньої безпекової угоди.

Як пояснила посол Канади в Україні Наталка Цмоц, це має бути угода про “гарантії безпеки”, а не про “гарантії”.

29 січня Україна обговорила термінологію та ключові моменти безпекової угоди з Німеччиною.

У січні стало відомо, що Франція готова підписати з Україною безпекову угоду. Президент країни Еммануель Макрон вважає, що двосторонні угоди з безпеки між Україною та країнами НАТО в поєднанні з допомогою Заходу допоможуть чинити тиск на Володимира Путіна.

Водночас Лондон підписав з Києвом безпекову угоду.

Сполучені Штати оголосили про намір підписати цей документ, а Україна та Данія домовилися розпочати переговори про підписання аналогічної угоди.

Читайте також:


Зазначив: ТСН

Предыдущая Зеленський розповів про гарантії безпеки з боку США
Следующий Зеленський назвав метою України економічне зростання на 2024 рік

Нет комментариев

Оставить комментарий