Зеленський про ситуацію на кордоні з Польщею – треба берегти добросусідство


“Я провів нараду щодо ситуації на кордоні з Польщею. Я доручив прем’єр-міністру терміново поговорити з моїм польським колегою. Ми в Україні сприймаємо те, що сталося і триває по відношенню до наших громадян і вантажів, як порушення солідарності, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що українське зерно на асфальті – це не просто драматичні кадри, це доказ того, наскільки небезпечними можуть бути емоції.

“Ми повинні будь-якою ціною відстояти добросусідство і солідарність. Ми повинні погодитися, що наш спільний ворог у Москві не може починати конфлікти на наших прикордонних територіях, проти економіки, кордонів і суверенітету кожного з нас”, – додав глава держави.

Що передувало

Нагадаємо, минулої весни Польща в односторонньому порядку призупинила імпорт українського зерна. Пізніше Єврокомісія запровадила відповідні заходи.

Обмеження ЄС діяли до вересня минулого року, але відомство їх не продовжило. Варшава вирішила продовжити призупинення імпорту на невизначений термін.

Незважаючи на такі дії, польські фермери в країні залишаються незадоволені імпортом інших товарів з України. Нещодавно вони заблокували три пункти пропуску на кордоні з Україною.

Представник державного JNS Андрій Демченко в інтерв’ю РБК-Україна розповів про блокування більш детально.

Також ми писали, що польські фермери, які протестували 11 лютого біля прикордонного переходу Дорогуськ на кордоні з Україною, розкидали по дорозі зерно з трьох українських фур, які прямували до Литви.

Читайте термінові та важливі новини про війну Росії з Україною в Telegram-каналі РБК-Україна.


Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая СБУ повідомила про підозру проросійському блогеру Дмитру Васильцю – новини 1+1
Следующий що відомо про шлях Ігоря Грінкевича - Україна

Нет комментариев

Оставить комментарий