Зеленський розповів про допомогу переселенцям і повернення їх в Україну – відео


“Що стосується допомоги переселенцям, то скорочення виплат не буде. Щодо збільшення, поки не можу підтвердити, через виклики збільшення оборонного бюджету. Зараз не можу сказати… точно все буде розраховано раніше кінець року “У новому році у нас буде повне взаєморозуміння”, – сказав глава держави.

Торкаючись питання повернення переселенців в Україну, Зеленський висловив думку, що більшість із них зможуть це зробити, коли дозволить безпекова ситуація. Це залежить, зокрема, від посилення протиповітряної оборони Збройних Сил України.

“Що стосується наших людей за кордоном, то вони різні, але всі вони громадяни, і ми повинні захищати всіх громадян. Я думаю, що більшість прийде, коли буде сильніша ППО”, – сказав президент.

Зеленський, серед іншого, визнав, вплив зменшення підтримки з боку європейських країн українських іммігрантів на можливість повернення на батьківщину.

«Я в цьому не сумніваюся. І країни Європи, і США будуть підтримувати тих, кому дуже важко, але тим, хто працює, підтримка буде менше», – зазначив глава держави.

Допомога переселенцям

Нагадаємо, український уряд хоче узгодити постанову, яка передбачає продовження виплат частині переселенців у 2024 році.

Справа в тому, що згідно з постановою уряду, для всіх внутрішньо переміщених осіб, на яких поширюється допомога з 1 серпня 2023 року, вона автоматично продовжується лише на 6 місяців до кінця січня 2024 року.

З державного бюджету виплачується місячна зарплата 3000 злотих. гривень інвалідам та дітям та 2тис гривень всім іншим внутрішньо переміщеним особам.

11 грудня Мінсоцполітики повідомило, що виплати деяким переселенцям продовжать і після 1 лютого 2024 року.

Раніше сьогодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів прийняв постанову про додаткову допомогу звільненим гмінам і регіонам, які постраждали від війни.

Додамо також, що Кабінет міністрів уже вніс зміни до низки постанов уряду щодо взяття на облік переселенців та виплати їм державної допомоги.
Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Чи варто очікувати змін у стратегії і тактиці ЗСУ за результатами контрнаступу - відео - новини 1+1
Следующий ТСН.19:30 – прямий інтернет-ефір останньої вечірньої програми новин 19 грудня

Нет комментариев

Оставить комментарий