Зеленський розповів про санкції проти Росії та назвав слабкість Заходу


За словами президента, багато санкційних кроків з боку західних країн відкладалися на місяці і навіть роки через “шквал погроз з боку Москви”.

“Але жодна з цих погроз не справдилася. Кожна хвиля виявилася їхнім блефом”, – зазначив Зеленський.

У цьому контексті глава держави розповів про можливість обходу РФ певних обмежень, зокрема продовження виробництва ракетної зброї.

“І як можна задовольнятися санкціями проти Росії чи експортним контролем, якщо вони навіть не блокують виробництво ракет? Кожна російська ракета містить критичні компоненти із західних країн. Кожна ракета містить десятки компонентів”, – підкреслив він.

Зеленський висловив вдячність країнам-партнерам за кожен прийнятий і імплементований пакет санкцій. Водночас він підкреслив, що «мирний підхід буде винагородою для всіх, хто хоче, щоб санкції були ефективними на 100%».

«До речі, очевидна слабкість Заходу полягає в тому, що російська атомна промисловість досі не підпадає під глобальні санкції, хоча Путін – єдиний терорист у світі, який взяв у заручники АЕС (Запорізьку АЕС – прим.), “, – сказав президент.

За словами Зеленського, має бути “сильне рішення, коли заморожені російські активи, суверенні та олігархічні, використовуються для захисту від російської війни та відновлення України”.

«Путін понад усе любить гроші. Чим більше мільярдів він і його олігархи, друзі та соратники втратять, тим більша ймовірність, що він пошкодує про початок цієї війни», – сказав він.

Ситуація на Запорізькій АЕС

Нагадаємо, російські військові зайняли Запорізьку АЕС на початку повномасштабної війни з Україною. Окупанти не лише скомпрометували роботу станції, а й використовували склади для зберігання техніки та живої сили. За час окупації станцію кілька разів відключали від енергосистеми України.

Нещодавно на Запорізькій атомній електростанції сталася чергова аварія. Виникла загроза припинення роботи одного з енергоблоків.

Крім того, українські чиновники неодноразово повідомляли про загрозу теракту на станції.

Санкції проти Росатома

Нагадаємо, минулого літа президент України Володимир Зеленський закликав Євросоюз розпочати роботу над 12-м пакетом санкцій проти Росії. У тому числі проти Росатома.

“Увага світу, кожної країни, кожного лідера і конкретний, вимірний тиск на Росію – все це набір дуже необхідних речей для запобігання радіаційним інцидентам на Запорізькій АЕС. Зокрема, ми повинні почати роботу 12 числа пакет санкцій ЄС”, – сказав він.

Додамо, що влітку 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль на конференції послів заявив, що Україна пропонує запровадити санкції проти “Росатома” в кілька етапів.
Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая Напади на Нью-Йорк – росіяни атакували КАБ-500, є руйнування ТСН новини 1+1
Следующий Які права українців можуть обмежити під час воєнного стану – екс-суддя Конституційного трибуналу

Нет комментариев

Оставить комментарий