Зеленський розповів про відносини з Великою Британією у разі зміни прем’єр-міністра Сунака


“Ми побудували наші відносини (з Великою Британією – ред.), як би це не звучало, але завдяки цій війні. Ми побудували їх дуже-дуже міцні. Ми знаємо, що розраховуємо один на одного…”, – сказав глава стан.

Відповідаючи на запитання кореспондента про вибори, які очікуються цього року у Великій Британії, результати яких можуть змінити рішення прем’єра, Зеленський підтвердив переконання, що це не вплине на міждержавні відносини.

«Неважливо, хто сидить на Даунінг-стріт чи на Банковій, я вважаю, що так», — зазначив український президент.

Він додав, що Лондон чітко демонструє підтримку України навіть у важкі періоди.

«Коли тобі важко, ти реально бачиш, хто поруч (підтримує) в той день, коли тобі всі дзвонять і кажуть: у тебе є 5 днів… це дуже важливий момент», – підкреслив Зеленський.

Допомога Україні з Великобританії

Нагадаємо, Велика Британія є одним із головних союзників України у протистоянні російській агресії. Він підтримує нашу країну з самого початку повномасштабного вторгнення терористів.

З початком масштабної війни Лондон надає Києву не лише гуманітарну, а й військову та фінансову допомогу. Зокрема, йдеться про танки Challenger 2 і ракети великої дальності Storm Shadow. Крім того, Великобританія допомагає навчати українських пілотів на винищувачах F-16.

У травні 2023 року президент Володимир Зеленський відвідав Великобританію, де провів низку важливих зустрічей.

12 січня до Києва з робочим візитом прибув прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак. Під час візиту він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. У Києві Сунак оголосив про найбільший пакет допомоги Україні з початку війни.

Лідери також підписали історичну угоду про співпрацю у сфері безпеки між Великобританією та Україною. Він набув чинності 12 січня 2024 року і діятиме 10 років. Якщо протягом цього періоду Україна вступить до НАТО, сторони ухвалять окреме рішення щодо подальшого статусу гарантії.

Детальніше про те, які британські гарантії безпеки дають Україні, читайте в нашому матеріалі.
Говорить: «РБК-Україна»

Предыдущая що зміниться у бронюванні військовослужбовців – ТСН, новини 1+1 – Україна
Следующий Володимир Зеленський запросив Дональда Трампа в Україну

Нет комментариев

Оставить комментарий